Zamknij

Tusk reaguje na rowerowy wybryk Sterczewskiego. "I tego się, Franek, trzymamy"

29.06.2022 11:48
Donald Tusk
fot. Maciek Jonek/REPORTER

Donald Tusk odniósł się do doniesień, że poseł Koalicji Obywatelskiej Franciszek Sterczewski jechał rowerem po spożyciu alkoholu. "Tramwaj, pociąg, autobus. Komunikacja zbiorowa to nasza przyszłość!" – napisał szef PO na Twitterze. 

Donald Tusk skomentował na Twitterze zachowanie Franciszka Sterczewskiego, który jechał rowerem po spożyciu alkoholu, a w czasie policyjnej kontroli odmówił badania alkomatem, zasłaniając się immunitetem. "Tramwaj, pociąg, autobus. Komunikacja zbiorowa to nasza przyszłość! I tego się, Franek, trzymamy" – napisał lider Platformy Obywatelskiej. 

Franciszek Sterczewski jechał rowerem pod wpływem alkoholu

W nocy z poniedziałku na wtorek policjanci interweniowali wobec posła Koalicji Obywatelskiej jadącego rowerem ulicą Głogowską w Poznaniu. Policjanci wyczuli od rowerzysty woń alkoholu i chcieli przebadać go alkomatem. – Mężczyzna wówczas okazał legitymację poselską, odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, powołując się na immunitet – poinformował rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.

We wtorek po południu Sterczewski opublikował na Twitterze wpis, w którym przeprosił za swoje zachowanie. "Szanowni Państwo, chciałbym wszystkich bardzo przeprosić za moje wczorajsze zachowanie. Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca i nigdy się już nie powtórzy. W ramach zadośćuczynienia wpłacę 5000 zł na rzecz Fundacji Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych Amber" – napisał poseł KO.

Sterczewski poinformował też we wtorek, że wysłał na policję zgłoszenie w związku za swoją nieprzepisowa jazdą na rowerze. Chce dobrowolnego uchylenia immunitetu i pociągnięcia do odpowiedzialności. Posłanka klubu Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk przekazała z kolei, że Sterczewski zadeklarował rezygnację z zasiadania w Parlamentarnym Zespole ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

RadioZET.pl/PAP

C