Tusk w rocznicę zabójstwa Adamowicza: był celem kampanii nienawiści

13.01.2020 09:59
tusk adamowicz
fot. WOJCIECH STROZYK/ REPORTER

Przez wiele tygodni Paweł Adamowicz był celem kampanii nienawiści ze strony aparatu władzy - napisał w poniedziałek na Twitterze b. premier, szef Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk, w rok po śmiertelnym ataku na prezydenta Gdańska.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

13 stycznia 2019 r. podczas gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 27-letni Stefan W. zaatakował nożem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Samorządowiec w bardzo ciężkim stanie trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie następnego dnia zmarł. Miał 53 lata, prezydentem miasta był od 20 lat. Pogrzeb odbył się 19 stycznia w Bazylice Mariackiej.

Zobacz także

O tragicznym zdarzeniu przypomniał na Twitterze były premier Donald Tusk. "Rok temu Pawłowi Adamowiczowi zadano nożem kilka śmiertelnych ciosów. Po ataku zabójca ogłosił, że był to odwet na sądach i Platformie" - podkreślił Tusk.

Jak dodał, "przez wiele tygodni prezydent Adamowicz był celem kampanii nienawiści ze strony aparatu władzy". "Cześć Jego pamięci" - napisał Tusk.

ZOBACZ TAKŻE: Stefan W., zabójca Adamowicza, zaplanował atak - podała "Wyborcza"

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku odbył się w niedzielę pod hasłem "Gdańsk dzieli się dobrem", nawiązującym do ostatnich słów Pawła Adamowicza wypowiedzianych przed atakiem nożownika.

RadioZET.pl/Twitter/PAP