Zamknij

„To nie żadna pedofilia, to pederastia”. Kuriozalne słowa polityka PiS po filmie Sekielskich

15.05.2019 23:10
Ryszard Legutko
fot. MAREK LASYK/REPORTER

Po głośnej premierze filmu braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu” tematem numer jeden jest w Polsce pedofilia w Kościele. W tej kwestii wypowiedział się też europoseł PiS Ryszard Legutko. Jak tłumaczył, przypadki pedofilii wśród księży „są niezwykle rzadkie”, a prawdziwym problemem jest homoseksualizm i „mafia lawendowa”.

Prof. Ryszard Legutko, europoseł PiS i kandydat tej partii na kolejną kadencję w Parlamencie Europejskim, skomentował w środę na antenie Polskiego Radia przypadki pedofilii w polskim Kościele. Jak przekonywał w rozmowie z Michałem Rachoniem, „ponad 80 procent przypadków owych nadużyć dotyczy chłopców w wieku od 12 do 17 lat”. Co to oznacza? Według polityka PiS, że nie mamy tu do czynienia z „żadną pedofilią”.

Przepraszam bardzo, co to jest za pedofilia? To nie jest żadna pedofilia, to jest pederastia po prostu.

Ryszard Legutko w Polskim Radiu 24

Legutko podkreślał, że tak naprawdę przypadki pedofilii wśród duchownych „są niezwykle rzadkie”, a faktyczny problem stanowi „mafia lawendowa”. Co to takiego? Pojęcie przypomniał już wcześniej na antenie Polsat News biskup Mirosław Milewski. Jak mówił, chodzi o osoby mające skłonności homoseksualne, które zdecydowały się związać swój los z Kościołem, a nie powinny.

Sprawy nadużyć seksualnych, nazwijmy to elegancko, wśród członków Kościoła, czy wśród duchownych, są tak naprawdę niezwykle rzadkie. To, z czym mamy do czynienia, to mamy do czynienia z homoseksualizmem.

Ryszard Legutko w Polskim Radiu 24

Zdaniem polityka film braci Sekielskich „został wykorzystany w zamiarze uderzenia w prawą stronę, w Kościół”. „Wpisuje się to w pedofilską, antykościelną retorykę” – dodał Legutko.

Film Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu”

Film „Tylko nie mów nikomu” miał premierę w sobotę na oficjalnym profilu Tomasza Sekielskiego w serwisie YouTube. W dokumencie przedstawiono przypadki wykorzystywania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne. 

Zobacz także

Od soboty film zebrał już prawie 16 mln odsłon (stan na środę na godz. 23). Bracia Sekielscy zdradzili już, że planują nakręcenie drugiej części filmu. „Będzie kontynuacja »Tylko nie mów nikomu«, bo mamy jeszcze historie, które chcemy opowiedzieć. Jesteśmy to winni osobom, które opowiedziały nam o swoich dramatach. Czujemy odpowiedzialność” – mówił Tomasz Sekielski na antenie Polsat News.

Zobacz także

RadioZET.pl