Zamknij

Morawiecki broni rodziny Szydło. "Próba podeptania godności człowieka"

18.03.2021 07:25
Beata Szydło i Tymoteusz Szydło
fot. LUKASZ GAGULSKI /East News/ JACEK DOMINSKI /REPORTER

Mateusz Morawiecki stanął w obronie rodziny byłej premier Beaty Szydło. "To bezpardonowa próba podeptania godności drugiego" - napisał na Twitterze. W środę media ujawniły, że Tymoteusz Szydło pracuje pod zmienionym nazwiskiem w firmie, której udziałowcem jest m.in. prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Tymoteusz Szydło pracuje pod zmienionym nazwiskiem w firmie, której udziałowcem jest m.in. prezes PKN Orlen Daniel Obajtek - dowiedziało się OKO.Press. ERG Bieruń Folie zajmuje się produkcją i dystrybucją worków foliowych, a syn Beaty Szydło - jak ustalił portal - jest tam zatrudniony od prawie 1,5 roku jako przedstawiciel handlowy.  

We wrześniu 2019 roku ks. Szydło miał rozpocząć posługę w kościele pw. św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu. Ostatecznie jednak nie pojawił się w parafii. Diecezja Bielsko-Żywiecka informowała, że duchowny przebywa na urlopie. Pod koniec 2019 roku syn Beaty Szydło zwrócił się do swoich przełożonych z prośbą o wszczęcie procedury zwolnienia z obowiązków kapłańskich oraz o zniesienie celibatu. Z kolei jego nazwisko zniknęło ze strony internetowej Diecezji Bielsko-Żywieckiej.  

Tymoteusz Szydło pracuje pod innym nazwiskiem. Morawiecki: medialny atak na rodzinę

OKO.Press ujawniło, że Tymoteusz Szydło ma nowe zajęcie, zupełnie niezwiązane z poprzednim. Z ustaleń portalu wynika bowiem, że Szydło junior pracuje w ERG Bieruń Folie. To zlokalizowane w Bieruniu (woj. śląskie) przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją i dystrybucją worków foliowych. Tymoteusz jest tam przedstawicielem handlowym, odpowiedzialnym za dystrybucję produktów. Co ciekawe, udziałowcami w tej firmie są prezes PKN Orlen Daniel Obajtek oraz jego matka Halina.  

Z redakcją portalu OKO.press skontaktował się mec. Maciej Zaborowski, pełnomocnik Tymoteusza Szydły. Potwierdził, że jego klient pracuje pod zmienionym nazwiskiem w ERG Bieruń Folie, ale nie chce w tym momencie ujawnić personaliów, pod którymi funkcjonuje jako pracownik.

Po pojawieniu się artykułów na temat nowej pracy byłego księdza Tymoteusza Szydło, sprawę ostro skomentował premier Mateusz Morawiecki. Jego zdaniem, rodzina Beaty Szydło padła ofiarą "medialnej nagonki".

"Medialny atak na rodzinę Pani Premier Beaty Szydło to bezpardonowa próba podeptania godności drugiego człowieka. Takie nagonki powinny spotkać się z bezwzględnym i powszechnym napiętnowaniem. Także ze strony środowiska dziennikarskiego" - napisał premier na Twitterze.

RadioZET.pl/ OKO.press/ Twitter

C