Zamknij

Wpadka w TVP Info. Tajemniczy głos na antenie. "Skąd ta chrypka, za zimne piwo?"

23.07.2020 10:22
W tyle wizji
fot. screen TVP Info

"W tyle wizji". W środowym programie TVP Info omawiano obwieszczony we wtorek przez premiera sukces po unijnym szczycie budżetowym. Prowadzący Wiktor Świetlik i Krzysztof Feusette odnieśli się także do komentarzy opozycji - m.in. o kwestii powiązania wypłaty funduszy unijnych z praworządnością. W pewnym momencie na antenie pojawił się tajemniczy głos.

Środa minęła pod znakiem udziału Polski w szczycie w Brukseli. Premier przedstawił w Sejmie sprawozdanie na temat postanowień dotyczących budżetu UE, z którego nasz kraj będzie mógł otrzymać ponad 700 mld zł.

Mateusz Morawiecki mówił o "wielkim zwycięstwie dla Polski", z kolei posłowie opozycji pytali o praworządność i klimat.

Zobacz także

Tajemniczy głos "W tyle wizji". "Panie Wiktorze, skąd ta chrypka?"

Prowadzący satyryczny program "W tyle wizji" Wiktor Świetlik i Krzysztof Feusette przypomnieli szczyt w 2013 roku, na którym Donald Tusk wynegocjował 300 mld zł. Jak zauważyli, Platforma Obywatelska zamówiła wtedy gigantyczny tort z imitacji banknotów euro.

Ja się dziwię troszeczkę premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, że ośmielił się porównywać 300 mld zł wywalczone w pocie czoła przez pana Donalda Tuska, który jeszcze wtedy nie znał języka angielskiego. To wszystko musiało się odbywać na migi. On musiał te pieniądze gdzieś pod stołem brać

- komentował Krzysztof Feusette.

Przytoczono słowa, nazwanej przez prowadzących "zwycięską matroną opozycji" Kamili Gasiuk-Pihowicz, która stwierdziła, że Polskę na unijnym szczycie reprezentował "wysłannik Łukaszenki albo Putina".

Jak inaczej wytłumaczyć to, że jedynym, o czym słyszeliśmy od kilku dni z ust polskiej delegacji w Brukseli, było to, że sprzeciwia się powiązania wypłaty funduszy unijnych z zasadami praworządności

- mówiła. Przypomniano także tweet byłego posła Tadeusza Iwińskiego.

W przytoczonym w programie materiale TVP pokazano także jego archiwalną wypowiedź.

Dobre cygaro to ono musi być zwijane na spoconym udzie kobiety, często nie najmłodszej, bo ona wtedy ma szerokie udo

- mówił Iwiński.

"No i to są wartości" - skomentował prowadzący "W tyle wizji".

W pewnym momencie w studiu (w 9. minucie programu) można było usłyszeć tajemniczy głos w tle. "Panie Wiktorze, panie Wiktorze, skąd ta chrypka? Za zimne piwo?" - usłyszeli prowadzący, którzy nie kryli zdziwienia.

A co to? - pytał Wiktor Świetlik.

 

Rozumiem, coś jakieś głosy słyszę teraz - skwitował Krzysztof Feusette.

 

Ja też słyszę jakieś głosy. Odpowiem, tropy nie są całkowicie chybione, ale piwa niemal nie pijam - zaznaczył Świetlik.

 

Czy widzowie słyszeli? - zapytał Feusette.

Zobacz także

RadioZET.pl