Zamknij

"Serca gorące, puszki pełne". Politycy pomagają WOŚP. Niektórzy nawet zbierają do puszek

30.01.2022 16:27
WOŚP
fot. Twitter/Rafał Trzaskowski

Obiad z posłami, rozmowę o książkach lub wizytę w Sejmie z posłankami - to można wylicytować na tegorocznych aukcjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Politycy, jak co roku, również angażują się w inicjatywę charytatywną Jurka Owsiaka. Niektórzy nawet osobiście kwestują z puszkami na ulicach. 

WOŚP gra już po raz trzydziesty. W tym roku pieniądze do tekturowych puszek zbiera niemal 120 tys. wolontariuszy w około 1 700 sztabach w Polsce i najodleglejszych zakątkach świata, a w internecie odbywają się setki zbiórek i licytacji.

Jurek Owsiak podkreśla, że WOŚP nie gra dla bicia rekordów, z roku na rok zebrana kwota jest jednak wyższa. Podczas 29. finału w 2021 roku udało się zebrać 210 813 830,10 zł - najwięcej w historii wszystkich zbiórek Orkiestry. Aktualną kwotę zebraną podczas 30. finału WOŚP podajemy w relacji na żywo na Radio ZET.pl.

WOŚP 2022. Politycy zbierają pieniądze i prowadzą licytacje

Do corocznej ogólnopolskiej akcji charytatywnej przyłączają się także politycy. Pisaliśmy już o Jacku Kurzępie, pośle PiS, który wbrew wypowiedziom wielu przedstawicieli swojej partii otwarcie wspiera inicjatywę Owsiaka. - Sytuacja wokół WOŚP jest transparentna, wyjaśniona i nie ma już co drążyć - mówił w rozmowie z WP. 

Ale angażują się także inni. Niektórzy wystawiają na licytację swoje usługi, jak np. Michał Szczerba i Dariusz Joński z KO, którzy oferują przyrządzony i podany przez siebie obiad. "Halo halo, czy ktoś szczodry jeszcze chętny na niedzielny obiad z Dariuszem Jońskim i ze mną. Sami ugotujemy i podamy! Przez żołądek do serca i hojności. Wszystko na leczenie wzroku dzieci! Licytujcie!" - zachęcał polityk Platformy. 

Z kolei deputowane KO Kamila Gasiuk-Pihowicz i Marzena Okła-Drewnowicz zaproponowały kolację oraz rozmowę o książkach. "Przekażemy swoje ulubione" - czytamy w poście. 

Można również wylicytować wspólną wycieczkę po Sejmie w towarzystwie posłanki PSL Urszuli Pasławskiej. "Pomagajmy razem z Orkiestrą do końca świata i o jeden dzień dłużej" - namawiała internautów, dodając hasztag #DobraGospodyni.

"Możecie wylicytować między innymi świąteczny plakat Warszawa autorstwa Oli Jasionowskiej. Zachęcam - licytujcie, wspierajcie" - zarekomendował z kolei prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski:

Inni politycy, jak np. Tomasz Trela, osobiście kwestują z puszkami. "Mimo silnego wiatru i deszczu, łodzianie nie zawiedli. Serca gorące, puszki pełne. Lewica gra z orkiestrą do końca świata i o jeden dzień dłużej" - napisał poseł Lewicy, którego można było spotkać na ulicach Łodzi. 

Słuchacze Radia ZET ponownie mają możliwość wylicytowania Złotego Serduszka WOŚP. Sprawdźcie, jak możecie to zrobić!

RadioZET.pl/Twitter

C