Zamknij

Tusk komentuje rajskie wakacje Szumowskiego. "Przecież mówił, że jest żeglarzem"

29.08.2020 20:30
Donald Tusk
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Rajskie wakacje Łukasza Szumowskiego na hiszpańskiej wyspie wywołały ogromne poruszenie. Zdjęcia byłego ministra zdrowia na jachcie milionera postanowił skomentować tym razem Donald Tusk, który nie oszczędził byłemu szefowi resortu zdrowia uszczypliwości.

O wakacjach byłego ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, które spędzał w Hiszpanii jachcie milionera, pisaliśmy w…. Jak ustalili dziennikarze „super Express”, jacht należy do biznesmena Bogusława Szemiotha.

Zobacz także

Przypomnijmy, że Szumowski sam zachęcał Polaków do ograniczania zagranicznych wyjazdów i spędzania wakacji w Polsce. Zdjęcia byłego szefa resortu zdrowia z rajskiego wyjazdu wywołały oburzenie w sieci. Tym razem sprawę skomentował Donald Tusk. Były szef Rady Europejskiej zadrwił z Łukasza Szumowskiego na Twitterze.

Donald Tusk komentuje rajskie wakacje byłego ministra Szumowskiego

Nie wiem, skąd pretensje do pana Szumowskiego za zdjęcia na jachcie milionera. Przecież dwa tygodnie temu mówił, że jest żeglarzem i nie opuści pokładu w trudnej sytuacji

- napisał Tusk we wpisie, zamieszczonym na portalu społecznościowym.

Zobacz także

Warto podkreślić, że Łukasz Szumowski – tłumacząc się ze swojej dymisji – stwierdził, że kwestia jego rezygnacji ze stanowiska miała być tematem dyskusji z premierem od co najmniej kilku miesięcy. Z kolei kilka tygodni przed odejściem zapewniał w rozmowie z Wirtualną Polską, że  "w takiej sytuacji jaką mamy, nigdy nie można rozmawiać o opuszczeniu okrętu".

Zobacz także

"Ja akurat jestem żeglarzem i sternikiem, i wiem, że takich rzeczy się nie robi" – mówił Szumowski w rozmowie z WP.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Twitter/Onet/Wirtualna Polska