Zamknij

Jest wniosek o areszt dla Waldemara B. Policja znalazła martwego psa

02.04.2021 22:07
były senator pis waldemar b
fot. Karol Makurat /REPORTER

Były senator PiS Waldemar B., jest podejrzany o znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Prokuratura Rejonowa w Kościerzynie (Pomorskie) złożyła w piątek wniosek do sądu o areszt. Według prokuratury, mężczyzna przywiązał zwierzę do haka i wlókł za autem. W czwartek policjanci znaleźli na posesji polityka truchło czworonoga.

Waldemar B. może trafić do aresztu. Były senator PiS jest podejrzany o znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Według prokuratury, mężczyzna przywiązał zwierzę do haka i wlókł za autem.

"Mężczyzna nie przyznał się do postawionego mu zarzutu. Składając wyjaśnienia przedstawił odmienne motywy swojego zachowania. Prokurator podjął decyzję o skierowanie do sądu wniosku o tymczasowe aresztowanie w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, albowiem zachodzi też konieczność sprawdzenia przedstawionej przez podejrzanego w toku przesłuchania linii obrony" - poinformowała PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Grażyna Wawryniuk.

Waldemar B. przywiązał psa do haka samochodu i ruszył. Na jego posesji znaleziono truchło czworonoga

Były senator PiS twierdzi, że kocha zwierzęta, że nigdy nie znęcałby się nad psem, że to absurdalny zarzut, a jak powiedział Interii - chciał tylko odprowadzić psa do domu, bo mu uciekł, więc go znalazł i przywiązał do haka.

Jak ustaliła sekcja zwłok zwierzę doznało "obrażeń narządów wewnętrznych skutkujących niewydolnością krążeniowo-oddechową", w następstwie których straciło życie.

W czwartek policjanci znaleźli na posesji polityka truchło czworonoga. Według wstępnych informacji, to ten sam pies, który był wleczony za autem Waldemara B.

Całe zdarzenie zarejestrowała kamera auta jadącego za samochodem Waldemara B. Na filmie widać, jak mężczyzna przywiązuje sznurkiem psa do samochodu i rusza autem. Zwierzę początkowo biegnie, ale później nie nadąża za jadącym samochodem. Przewraca się i jest wleczone za pojazdem. Nagranie został przesłane mailem na policję we wtorek. Za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem grozi do pięciu lat więzienia.

Waldemar B., to znany na Kaszubach lokalny polityk. W wyborach parlamentarnych w 2015 uzyskał mandat senatora z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

RadioZET.pl/ PAP