Zamknij

Wałęsa odpowiada na list Ziobry: Chłoptasiu, nie ze mną te numery

18.02.2020 12:51
Lech Wałęsa
fot. Wojtek Laski/ East News

Lech Wałęsa poinformował w mediach społecznościowych, że otrzymał pismo od ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. "Informuje Pan mnie w tym piśmie, że zamierza Pan zmienić moje wygrane wyroki sądowe na moje przegrane. Jeśli można uznać to za groźby czy straszenie to odpowiadam Panu: chłoptasiu, nie ze mną te numery" – napisał b. prezydent.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wałęsa podkreśla, że w całej jego politycznej karierze wielokrotnie stosowano wobec niego rozmaite metody. "Po około dwóch miesięcy makabrycznych, nieskutecznych prób złamania mnie wręczono mi dokumenty internowania i jednocześnie pierwsze próby podrobionych dokumentów o mojej rzekomej współpracy SB-ecy zawieźli i wręczyli internowanej P. Walentynowicz" - pisze.

Posłuchaj podcastu

Zobacz także

"Informuję Pana, że i Pan mnie nie pokona, choć metody ma Pan gorsze od Komuny. Aby było wszystko jasne P. Ziobro; moim zdaniem Pan niszczy Solidarność i jej zdobycze pod moim przewodnictwem. Pan niszczy dorobek Polskiej Wolności. Dlatego oświadczam Panu że nie będzie nigdy mojej zgody za żadną cenę! Odmawiam więc stawiania się na każde wezwania Pana i podległych Panu służb w tych sprawach, przy siłowym doprowadzeniu nawet nie podam nazwiska czy daty urodzenia" - zapowiada Lech Wałęsa.

Zobacz także

Na początku internetowego wpisu, Wałęsa przyznał, że otrzymał od ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro pismo, w którym polityk Zjednoczonej Prawicy ma rzekomo ostrzegać, że "zamierza zmienić wygrane (red. przez Wałęsę) wyroki sądowe na przegrane".

Zobacz także

"Jeśli można uznać to za groźby czy straszenie to odpowiadam Panu: chłoptasiu, nie ze mną te numery" - podkreśla były prezydent. 

Zobacz także

RadioZET.pl