Zamknij

Schetyna składa obietnice: Nie będzie jadu sączącego się z państwowej telewizji

06.04.2019 10:48
Schetyna składa obietnice: Nie będzie jadu sączącego się z państwowej telewizji
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

"Przyszłość Polski – Wielki wybór" – pod takim hasłem rozpoczęła się w sobotę rano konwencja Koalicji Europejskiej przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego. Jak zapowiadał lider PO Grzegorz Schetyna, odsłonięte zostaną "kamienie milowe" tej kampanii.

Konwencję Koalicji Europejskiej w Warszawie poprowadzi Magdalena Skorupka-Kaczmarek, rzecznik zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Spotkanie rozpoczęło się od przemówienia lidera Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny.

Przed nami wielki wybór: albo silna Polska w Europie, albo partyjna Polska w drodze do wyjścia z Unii Europejskiej

zaczął Schetyna

Jak ocenił, „PiS nie ma koncepcji dla Polski. Ma pełne kompleksów instynkty. Gra na osłabienie Unii Europejskiej. Wspiera europejski wyścig nacjonalizmów. Chaotycznie kłóci się ze wszystkimi”.

Jak zapowiedział, po ewentualnej wygranej w wyborach europejskich "Polska znowu stanie się europejska".

Nie będzie jadu sączącego się 24 godziny na dobę z państwowej telewizji

dodał Schetyna

Schetyna wyraził też solidarność z nauczycielami, którzy najprawdopodobniej 8 kwietnia rozpoczną strajk. „Oni zasługują na to, by pracować w lepszych warunkach, zasługują na szacunek, zasługują na wyższe pensje” – podkreślił.

Trzy cele Koalicji

O poparcie dla Koalicji prosił też lider PSL. "Wiem, że nie jesteśmy może idealni. Ale z całych sił będziemy walczyć o poparcie w Europie dla polskich interesów. (...) Zwycięży Polska, zwycięży Europa" - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz.

Mamy trzy wielkie cele przed sobą: po pierwsze - wygrać wybory europejskie, po drugie - wygrać wybory parlamentarne i po trzecie - stworzyć demokratyczny, patriotyczny rząd najjaśniejszej Rzeczpospolitej.

powiedział lider PSL

Z kolei Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej ostro skrytykowała PiS. Jak mówiła, partia Jarosława Kaczyńskiego dzieli społeczeństwo. "Pisologia" - jak stwierdziła Lubnauer - opiera się też na hipokryzji redefiniowaniu słów kluczowych dla przyszłości demokratycznej.

Zobacz także

Na scenie pojawiły się też "jedynki" na listach wyborczych Koalicji Europejskiej. To m.in. Włodzimierz Cimoszewicz, Ewa Kopacz, Jarosław Kalinowski, Radosław Sikorski i Marek Belka.

Swoje konwencje zaplanowali też na sobotę Prawo i Sprawiedliwość oraz Konfederacja Korwin - Braun - Liroy – Narodowcy. Obie rozpoczynają się o godzinie 12.

RadioZET.pl