Zamknij

Waszczykowski krytykuje Kaczyńskiego? „Nikt nie zrozumiał rekonstrukcji rządu”

18.11.2019 10:00
Witold Waszczykowski
fot. Jan Bielecki/East News

Spore zamieszanie wywołał komentarz Witolda Waszczykowskiego pod postem Beaty Szydło. Były szef MSZ i obecny eurodeputowany pozwolił sobie bowiem na wypowiedź, która brzmi jak krytyka decyzji Jarosława Kaczyńskiego i kierownictwa PiS.

Beata Szydło opublikowała na Twitterze wpis, w którym odpiera zarzuty po emisji materiału „Superwizjera” TVN. Wyemitowano tam nagranie, na którym ówczesna premier, która przybyła do dotkniętego przez powódź pomorskiego Rytla, wita się z wolontariuszami. Wśród nich mieli się podobno znaleźć członkowie jednego z gangów motocyklowych, o czym członkowie rządu wówczas nie wiedzieli.

Zobacz także

„Od dwóch lat nie jestem premierem. Nie zabiegam o żadne stanowisko. Staram się jak najlepiej wykonywać mandat, który powierzyło mi ponad pół miliona wyborców. Z dnia na dzień jestem coraz bardziej, bezpardonowo atakowana z różnych stron. Czyżbym była zagrożeniem dla tak wielu?” – napisała. 

Pod jej postem pojawiło się sporo komentarzy, ale największe zainteresowanie z nich wszystkich wzbudził ten autorstwa Witolda Waszczykowskiego. Wielu zinterpretowało go jako krytykę decyzji Jarosław Kaczyńskiego oraz kierownictwa PiS ws. przeprowadzonej w styczniu 2018 roku rekonstrukcji rządu i wymiany 1/3 ministrów:

„Od Watykanu po Waszyngton nikt nie zrozumiał rekonstrukcji rządu z przełomu 2017/2018. Dymisji najpopularniejszej Premier i 1/3 rządu mającego poparcie sięgające 50 proc. Wielu się zastanawia komu ten rząd wtedy przeszkadzał i widać nadal przeszkadza” – czytamy w poście byłego szefa MSZ i obecnego posła do PE.

RadioZET.pl/Twitter