Zamknij

Wielka impreza pełna polityków. Wpadł nawet Kaczyński. "Zaproszenia nie można było zignorować"

19.09.2022 10:44
Impreza u Bielana
fot. Twitter/Fakt.pl (screen)

Adam Bielan w huczny sposób świętował swoje 48. urodziny. Europoseł PiS zorganizował w jednej z warszawskich restauracji imprezę, na której zjawili się prominentni goście. Wśród nich m.in. prezes Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki.

Adam Bielan - europoseł PiS i jeden z najbardziej zaufanych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego - obchodził 48. urodziny. Z tej okazji postanowił zorganizować huczną imprezę w jednej z modnych i drogich warszawskich restauracji.

Wielki bal u Bielana. Wśród gości Kaczyński i Morawiecki

W ostatni weekend w Le Braci - lokalu z włoską kuchnią na Solcu - zebrało się całkiem pokaźne grono prominentnych polityków związanych ze Zjednoczoną Prawicą, jak i również osoby spoza tego kręgu. Tak informuje "Fakt", który publikuje również na swojej stronie internetowej zdjęcia z uroczystości.

Oprócz jubilata widać na nich m.in. byłego już prezesa TVP Jacka Kurskiego z żoną, ministra sportu Kamila Bortniczuka, posła Łukasza Mejzę, rządową parę Olgę Semeniuk i Piotra Patkowskiego, a także byłego parlamentarzystę Kukiz'15 Marka Jakubiaka oraz prezesa PZPN Cezarego Kuleszę.

- Zjawili się ludzie z różnych frakcji Zjednoczonej Prawicy, nawet tych, którym nie po drodze z republikanami. Ale każdy wie, że Bielan jest twardym zawodnikiem i ma szczególne względy u prezesa. Mówiąc szczerze, zaproszenia na taką imprezę nie można było zignorować - opowiada gazecie jeden z zaproszonych gości.

Co ciekawe, na imprezie pojawili się także najważniejsi polityczni gracze: prezes Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki. Ten pierwszy miał być obecny jedynie na początku zabawy, szef rządu zaś miał zostać dłużej i według relacji świadków "było widać, że dobrze się czuł w towarzystwie".

RadioZET.pl/fakt.pl/Twitter

C