Zamknij

Wiosna Biedronia przestanie istnieć. Czarzasty podał termin połączenia partii

23.11.2019 18:55
Włodzimierz Czarzasty
fot. Jan Bielecki/East News

14 grudnia podczas konwencji w Warszawie przyjęty zostanie nowy statut SLD umożliwiający połączenie z Wiosną Roberta Biedronia - poinformował w sobotę przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Włodzimierz Czarzasty był w sobotę gościem obrad pomorskiego SLD, podczas którego wybrano delegatów na konwencję Sojuszu 14 grudnia w stolicy.

Dzisiaj zdecydowaliśmy bez konfliktów, jednomyślnie, wspólnie w dwie partie o tym, że delegaci z województwa pomorskiego zaprezentują takie zdanie, że są za połączeniem dwóch partii Wiosny oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej i są za tym, żeby zrobić to na równych zasadach

powiedział na konferencji prasowej Czarzasty

Pomorskie jest dziewiątym województwem, w którym działacze SLD podczas regionalnego zjazdu wyrazili poparcie dla pomysłu zjednoczenia z Wiosną.

Lider SLD poinformował, że podczas konwencji 14 grudnia przyjęty zostanie nowy statut partii. - A po rejestracji tego statutu nastąpi zjazd lub kongres zjednoczeniowy obu partii - wyjaśnił.

Zobacz także

W połączeniu SLD i Wiosny nie będzie uczestniczyć Lewica Razem, na której czele stoi poseł Adrian Zandberg.

Nasz urok polega na tym, że jasno komunikujemy sytuację: Lewica Razem nie będzie łączyła się z Wiosną i Sojuszem Lewicy Demokratycznej. Zostało to wspólnie, na zasadach olbrzymiego szacunku wzajemnego, ustalone. I bardzo prosimy o nie doszukiwanie się w tym żadnego zła. Jedna partia po prostu idzie inną drogą. Co będzie za rok, dwa – zobaczymy. Ale akceptujemy to. Umawiamy się na wspólną pracę w klubie i jednego kandydata lub kandydatkę w wyborach prezydenckich oraz występowanie wspólnie w każdych wyborach

oświadczył Czarzasty

RadioZET.pl/PAP