Zamknij

Biedroń znów zmienia zdanie. Wiosna dołączy do Koalicji Europejskiej?

29.06.2019 17:00
Robert Biedroń
fot. PAP

Wiosna upoważniła lidera partii Roberta Biedronia do rozmów z Koalicją Europejską o wspólnym starcie w wyborach parlamentarnych - poinformował w sobotę Biedroń. Wiosna nadal rozpatruje możliwość samodzielnego startu w wyborach albo udziału w koalicji ugrupowań lewicowych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Władze ugrupowania uznały, że wspólny start może doprowadzić do tego, że obecna opozycja wygra wybory parlamentarne, albo nie pozwoli uzyskać PiS większości konstytucyjnej w Sejmie - wyjaśnił Robert Biedroń podczas sobotniego spotkania z dziennikarzami w Warszawie.

Mam nadzieję w najbliższych dniach spotkać się z liderami Koalicji Europejskiej - PO, Nowoczesnej i PSL, m.in. z Grzegorzem Schetyną, żeby rozmawiać o tym jak połączyć opozycję, jak doprowadzić do tego, żebyśmy nie stali tylko przed wyborem jak bardzo opozycja przegra, ale żebyśmy stanęli w końcu przed szansą jak bardzo opozycja wygra

ROBERT BIEDROŃ

Stwierdził, że jeszcze nie dzwonił do liderów Koalicji Europejskiej, by umówić spotkania. - Przed chwilą dopiero uzyskałem taki mandat od naszych statutowych władz - powiedział. Przypomniał, że rozmowy Wiosny z SLD już trwają.

- Nie ma wroga na opozycji, nie ma wroga wśród demokratek i demokratów. Wszystkie ręce na pokład - zapewnił. - Mam nadzieję, że będzie to opcja jak najszerszego frontu i do tych rozmów uzyskałem dziś mandat członków i członkiń naszych ciał (...), żeby rozmawiać o łączeniu opozycji - dodał.

Wiosna przystąpi do Koalicji Europejskiej? 

Jeszcze w piątek, 28 czerwca Robert Biedroń na antenie radiowej Jedynki zapewniał, że Wiosna ma dwie opcje przed jesiennymi wyborami - albo samodzielny start w wyborach, albo wspólny start lewicowych "postępowych sił". - Rozmawiamy z SLD, rozmawiam z (szefem SLD) Włodzimierzem Czarzastym, rozmawiamy z innymi ugrupowaniami - mówił Biedroń. 

Zobacz także

17 czerwca Krzysztof Śmiszek z partii "Wiosna" w tygodniku ''Wprost'' był pytanu o kwestię konsolidacji w ramach Koalicji Europejskiej. Odpowiedział wówczas, że należy dać sobie czas na budowę "bloku postępowego". - Schetyna jest konserwą, a my jesteśmy postępowi - mówił. 

RadioZET.pl/PAP