Zamknij

Bańka o rządowym programie wsparcia klubów. "Sportowe 500 plus"

10.06.2019 23:55
Bańka o rządowym programie wsparcia klubów. "Sportowe 500 plus"
fot. RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER/East News

- Jestem głęboko przekonany, że projekt będzie przez wiele lat funkcjonował. Często mówimy o tym, że jest to takie sportowe „500 plus” dla klubów sportowych - mówił w poniedziałek szef Ministerstwa Sportu i Turystyki Witold Bańka, nawiązując do rządowego programu „KLUB”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Minister sportu i turystyki Witold Bańka podczas poniedziałkowego przemówienia na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie podsumował działalność resortu w latach 2016-2018.

Zobacz także

- W ciągu trzech lat zwiększyliśmy nakłady na sport powszechny o 93 procent, a na budowę i modernizację obiektów przeznaczyliśmy ponad 1,7 miliarda złotych – stwierdził.

"To jest takie sportowe 500 plus"

Szef resortu nawiązał również do rządowego programu ‘KLUB”, w ramach którego przyznawane jest wsparcie finansowe małym i średnim klubom sportowym. Ministerstwo ma w tym roku wydać na ten cel ponad 41 miliardów złotych.

Zobacz także

– W trzy lata na rządowy program "Klub" przeznaczyliśmy 101 milionów złotych. To dofinansowanie trafia do małych i średnich klubów, których w 2018 roku było ponad 3600. "KLUB" to takie sportowe „500 plus”, zmieniające oblicze klubów sportowych i w wielu przypadkach pozwalające im przetrwać, złapać nowych oddech itd. Wsparcia z resortu otrzymują na wynagrodzenie pracy trenera, organizację zgrupowań czy zakup sprzętu sportowego – przekonywał Bańka.

Zobacz także

Program trwa od 2016 roku – wtedy to na jego realizację przeznaczono około 24 miliony złotych. Środki finansowe, które z na mocy programu zasilają mniejsze i średnie klubu sportowe, mogą być przeznaczane na wynagrodzenia dla kadr, obozy sportowe lub sprzęty sportowe.

 

RadioZET.pl/polskieradio.pl/PAP