Zamknij

Wizy do USA zostaną zniesione? Wiceszef MSWiA podpisał ważną umowę

12.06.2019 19:25
Wizy do USA zostaną zniesione? Wiceszef MSWiA podpisał ważną umowę
fot. Shutterstock

Wizy do USA dla Polaków zostaną zniesione? Wiceminister MSWiA Krzysztof Kozłowski podpisał w USA umowę o wzmocnieniu współpracy w dziedzinie zapobiegania i zwalczania poważnej przestępczości. - Umowa jest ważnym krokiem na drodze przystąpienia Polski do ruchu bezwizowego z USA - poinformował. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Podpisana umowa przyczyni się do pogłębienia współpracy poprzez intensywną wymianę informacji i doświadczeń pomiędzy służbami obu państw.

Przyniesie to wymierne korzyści zarówno dla bezpieczeństwa Polski jak i Stanów Zjednoczonych. Zawarcie oraz pełna implementacja umowy jest jednym z warunków włączenia Polski do programu ruchu bezwizowego USA (Visa Waiver Program – VWP)

MSWIA

Wizy do USA zostaną zniesione?

W trakcie uroczystości podpisano także list intencyjny w sprawie stałej współpracy w zakresie bezpieczeństwa publicznego i kwestii migracyjnych, w którym oba państwa deklarują prowadzenie konsultacji w sprawie poprawy bezpieczeństwa na granicach.

W imieniu rządu amerykańskiego oba dokumenty zostały podpisane przez zastępcę sekretarza Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA Davida P. Pekoske. W ceremonii podpisania uczestniczyła również ambasador USA w Warszawie Georgette Mosbacher.

Zobacz także

W czasie bezpośrednich rozmów podkreślono wagę umowy dla przygotowań Polski do przystąpienia do Visa Waiver Program. Rozmawiano także o znaczeniu rozwoju bezpieczeństwa publicznego, działań narodowych straży granicznych i bezpieczeństwa dostaw gazu do gazoportu w Świnoujściu.

CZYTAJ TAKŻE: Chcesz ubiegać się o wizę do USA? Prześwietlą twoje konta społecznościowe

RadioZET.pl/PAP