Zamknij

Znajdziesz nas także

Pobierz apkę Radia ZET

Prezes PSL: jesteśmy przeciwko małżeństwom homoseksualnym

Joanna Zaremba
19.03.2019 09:21
Prezes PSL: jesteśmy przeciwko małżeństwom homoseksualnym
fot. Mateusz Grochocki/East News

– Jesteśmy przeciwko małżeństwom homoseksualnym, a także przeciw adopcji dzieci przez pary tej samej płci – mówił we wtorek prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz. Jak dodał, PSL jest konserwatywną kotwicą w Koalicji Europejskiej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Prezes PSL Władysław Kosiniak- Kamysz komentował w radiowej Jedynce wypowiedź wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja nt. adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. Rabiej w wywiadzie dla „DGP” mówił, że „najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło, że nie niszczą tkanki społecznej i polskiej rodziny. Potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją”. Później we wpisie na Twitterze Rabiej podkreślił, że wyrażone w wywiadzie opinie mają charakter „wyłącznie prywatny”. Dodał, że jest „w temacie adopcji bardzo, bardzo sceptyczny”.

Kosiniak-Kamysz zwracał uwagę, że była to prywatna opinia Rabieja, a co za tym idzie, nie dotyczy ona ani stołecznego Ratusza, ani Koalicji Europejskiej.

„Jesteśmy przeciwko małżeństwom homoseksualnym”

– My nigdy nie wnioskowaliśmy o takie rozwiązanie, jesteśmy przeciwko małżeństwom homoseksualnym, a przez to jesteśmy przeciw adopcji (dzieci przez pary tej samej płci – red.). W przeciwieństwie do brytyjskich Konserwatystów, którzy są w koalicji z PiS-em w europarlamencie – oświadczył prezes PSL.

Zobacz także

Podkreślił, że to właśnie dzięki Stronnictwu w czasach rządów PO-PSL „nie było żadnych rewolucji światopoglądowych”.

„Nie jest łatwo dojść do porozumienia we wszystkich kwestiach”

Kosiniak-Kamysz ocenił, że PSL jest konserwatywną kotwicą w Koalicji Europejskiej.

Zobacz także

– Współpracujemy w ramach Koalicji Europejskiej, możemy wystawić wspólną listę, ale pozostajemy odrębnymi partiami – mówił polityk. „Nie jest łatwo dojść do porozumienia we wszystkich kwestiach, na pewno w sprawach europejskich łatwiej niż w niektórych sprawach krajowych” – dodał.

Zobacz także

Prezes PSL zaznaczył, że Koalicja Europejska to porozumienie zawarte wyłącznie na wybory do PE. Wyraził też nadzieję, że „w miarę szybko” dojdzie do porozumienia także w sprawie wyborów do Senatu.

RadioZET/PAP/JZ