Zamknij

Cimoszewicz stanie przed sądem? Europoseł może stracić immunitet

24.07.2020 08:58
Włodzimierz Cimoszewicz
fot. East News/JACEK DOMINSKI

Włodzimierz Cimoszewicz stanie przed sądem? "Super Express" donosi, że prokuratorzy z Białegostoku wystąpią do Parlamentu Europejskiego o pozbawienie posła immunitetu.

Według nieoficjalnych informacji tabloidu Prokuratura Okręgowa w Białymstoku ma przedstawić Cimoszewiczowi zarzut spowodowania wypadku i ucieczki z miejsca zdarzenia. Sprawa dotyczy wypadku z maja 2019 roku. Wtedy były premier potracił w Hajnówce kobietę znajdującą się na pasach.

Włodzimierz Cimoszewicz usłyszy zarzuty?

W piątkowym wydaniu "SE" dziennik przypomina wypadek z 2019 roku. Wtedy Cimoszewicz po potrąceniu kobiety, nie powiadomił policji oraz pogotowia ratunkowego. Zawiózł poszkodowaną do domu i nie wrócił na miejsce wypadku. Jak się później okazało, 70-latka miała złamaną kość podudzia oraz otarcia skóry na rękach oraz głowie.

Zobacz także

"Super Express" wskazuje, że polityk, by usłyszeć zarzuty i stanąć przed sądem, musi najpierw stracić europoselski immunitet. Po złożonym wniosku sprawą zajmie się komisja, następnie odbędzie się ewentualne głosowanie nad uchyleniem immunitetu. Jeśli zgoda zostanie wyrażona, sprawa trafi do sądu.

RadioZET.pl/PAP/Super Express