Zamknij

Wojciech Maksymowicz przechodzi do Polski 2050. Polski Ład nazwał "antyreformą"

20.05.2021 09:39
Wojciech Maksymowicz
fot. Artur Szczepanski/REPORTER

Wojciech Maksymowicz dołącza do ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni. Polityk był dotychczas posłem Porozumienia. Z klubu PiS odszedł w połowie kwietnia.

Wojciech Maksymowicz na konferencji Polski 2050 w Sejmie mówił, że po 40 latach, pracy jako lekarz, w interesie ludzi chorych i cierpiących, nie może zgodzić się na politykę prowadzącą do zapaści służby zdrowia.

- Taką zapowiada zurzędniczała, PR-owska koncepcja Polskiego Ładu - ocenił były poseł Zjednoczonej Prawicy. Jak dodał, docenia wizję Polski 2050 w wymiarze funkcjonowania służby zdrowia. Polski Ład nazwał "antyreformą".

Wojciech Maksymowicz dołącza do ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni

Szymon Hołownia na wspólnej konferencji z posłem Maksymowiczem stwierdził, że były poseł Porozumienia może stanowić wzór dla tych, "którzy się wahają", są wierni swoją wartością nawet, jeśli oznacza to zmianę ścieżki kariery politycznej.

- Gorąco zachęcam wszystkich w obozie Zjednoczonej Prawicy, którzy jeszcze się wahają - nie wahajcie się, to jest ten moment, żeby przejść na stronę ludzi, którym rzeczywiście chodzi o to, żeby te wartości, z którymi szliście do polityki - solidarność, demokracja, wspomniane prawo i sprawiedliwość rzeczywiście urzeczywistniać - mówił Hołownia.

- Chcemy iść w poprzek podziałów konstruujących starą scenę polityczną. Chcemy zupełnie inaczej myśleć również o stronie opozycyjnej. Dość już starej opozycji zakopanej w swoich własnych koleinach światopoglądowych, podziałów, kast politycznych, które się wytworzyły - dodał lider Polski 2050. 

RadioZET.pl/PAP