Zamknij

Nagła zmiana w rządzie. Niespodziewany powrót ministra

12.11.2020 16:52
Wojciech Murdzek
fot. Mateusz Grochocki/East News

Wojciech Murdzek, który niespełna miesiąc temu został odwołany ze stanowiska ministra nauki i szkolnictwa wyższego, wróci do resortu. Będzie tam pełnić funkcję sekretarza stanu  - dowiedział się nieoficjalnie portal Interia.

Wojciech Murdzek wróci do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w roli sekretarza stanu - informuje nieoficjalnie portal Interia.

Należy przypomnieć, że w grudniu 2019 roku Wojciech Murdzek objął funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju. 16 kwietnia 2020 r., po dymisji Jarosława Gowina, powołany został natomiast na stanowisko ministra nauki i szkolnictwa wyższego.

Zobacz także

Warto podkreślić fakt, że tym samym stał się pierwszym w III RP ministrem odpowiadającym za naukę, który nie posiada stopnia naukowego. 19 października br. odwołano go z tej funkcji w związku z ideą połączenia MNiSW i MEN.

Zmiany w rządzie. Wojciech Murdzek sekretarzem stanu w resorcie Czarnka

Resorty jednak oficjalnie zostały połączone jedynie tzw. "unią personalną", w samych ministerstwach natomiast nie doszło do większych zmian strukturalnych. Poszczególni ministrowie nadal pełnią swoje obowiązki - oddzielnie w ramach Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Obydwa resorty - po zapowiadanym połączeniu – miały przekształcić się w Ministerstwo Edukacji i Nauki. Tak się dotychczas nie stało, a obecnie jednym i drugim kieruje Przemysław Czarnek.

Przywrócenie Wojciecha Murdzka to kolejne roszada  MNiSW. Na początku tego tygodnia wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego mianowano senatora Włodzimierza Bernackiego. Wcześniej z tego właśnie stanowiska zrezygnował Wojciech Maksymowicz. Teraz miejsce Maksymowicza ma zająć właśnie Murdzek.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Interia.pl/Polsat News