Zamknij

Wpadka Kaczyńskiego w Rzeszowie. "Nie wiem, dlaczego tak powiedziałem"

05.06.2021 15:54
Jarosław Kaczyński, wpadka w Rzeszowie
fot. PAP/Darek Delmanowicz

Szef PiS Jarosław Kaczyński udzielił wsparcia w wyścigu o prezydenturę w Rzeszowie kandydatce jego partii. W wystąpieniu zaliczył wpadkę, którą błyskawicznie sprostował.

Jarosław Kaczyński stawił się w Rzeszowie, by udzielić silnego wsparcia kandydatce PiS w przedterminowych wyborach na prezydenta tego miasta. Odbędą się one 13 czerwca, zmierzy się w nich czterech kandydatów: Ewa Leniart, Konrad Fijołek, Marcin Warchoł i Grzegorz Braun.

Kaczyński osobiście zadeklarował obietnicę wyborczą, którą PiS zrealizuje jeśli Ewa Leniart wygra wybory. W przemówieniu zaliczył jednak wpadkę, drobną, ale w kontekście wyborów samorządowych istotną.

Jarosław Kaczyński wspiera kandydatkę PiS przed wyborami w Rzeszowie. Zaliczył wpadkę [WIDEO]

"Jeśli powstanie Via Carpatia, z pewnością ułatwi to rozwój gospodarczy Szczecina... Przepraszam bardzo, nie wiem, dlaczego tak powiedziałem. Oczywiście Rzeszowa" – poprawił się od razu Jarosław Kaczyński. 

Prezes PiS mówił o obietnicy zrealizowania tzw. Drogi Południowej, która w stolicy Podkarpacia ma wyeliminować korki w śródmieściu. "Stoimy w takim miejscu, które jest ważne z punktu widzenia Rzeszowa, bo za chwilę będziemy mieli, i tutaj udział pani wojewody jest naprawdę wielki, inwestycję, na którą Rzeszów czeka już od bardzo dawna [...]. Będziemy mieli do czynienia z sytuacją, w której jeden z wielkich problemów Rzeszowa tzn. wielkie korki w śródmieściu przynajmniej się zmniejszą, a może w ogóle znikną, bo będzie ta tzw. Droga Południowa" - mówił Kaczyński.

mid-21604333
fot. PAP, Darek Delmanowicz

Dalej tłumaczył, że "ta inwestycja jest z jednej strony bardzo ważna, ale z drugiej strony w jakiejś mierze pokazująca, jakie szanse wiążą się z ewentualnym wyborem pani wojewody na stanowisko na prezydenta"- mówił prezes PiS.

RadioZET.pl/Twitter