Zamknij

Kornel Morawiecki będzie miał swoją ulicę? Prezydent miasta złoży wniosek

01.10.2019 12:33
Kornel Morawiecki
fot. PAP

O nadanie jednej z ulic Wrocławia imienia Kornela Morawieckiego będzie wnioskował do rady miasta prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. We wtorek w Starym Ratuszy i w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim wyłożono księgi kondolencyjne po śmierci K. Morawickiego.

O tym, że prezydent Wrocławia Jacek Sutryk zamierza wnioskować o nadanie imienia Kornela Morawieckiego jednej z ulic stolicy Dolnego Śląska, poinformował dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia Przemysław Gałecki. „Wniosek zostanie przedłożony Radzie Miejskiej Wrocławia prawdopodobnie na najbliższej sesji” – powiedział Gałecki.

Zobacz także

Wcześniej o zamiarze uhonorowania Kornela Morawieckiego Sutryk poinformował na portalu społecznościowym. „Wrocław łączy się w bólu z rodziną ś.p. Kornela Morawieckiego. Nasze Miasto straciło Honorowego Obywatela, Legendę Ruchu Opozycyjnego, Założyciela Solidarności Walczącej. Chciałbym, aby Honorowi Obywatele Wrocławia na zawsze pozostali w naszej pamięci, dlatego przedłożę Radzie Miejskiej wniosek o nadanie jednej z ulic imienia Kornela Morawieckiego. Cześć jego pamięci” – napisał prezydent Wrocławia.

We wtorek w Starym Ratuszu we Wrocławiu wyłożono księgę kondolencyjną po śmierci marszałka seniora Kornela Morawieckiego. Księga jest też wyłożona w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim.

Zobacz także

Kornel Morawiecki, działacz opozycji demokratycznej w PRL, przywódca Solidarności Walczącej, marszałek senior Sejmu VIII kadencji, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego, zmarł w poniedziałek. Miał 78 lat. W 2016 r. Kornel Morawiecki otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Wrocławia.

RadioZET.pl/PAP