Zamknij

Premier odsunięty od kampanii Dudy. Podejrzewają go o chęć dokonania rozłamu PiS

23.06.2020 11:25
Mateusz Morawiecki i Andrzej Duda
fot. East News/WOJCIECH STROZYK

Premiera Mateusza Morawieckiego odsunięto od kampanii wyborczej Andrzeja Dudy? Ta wynika z informacji Onet.pl. Do tego kroku władze PiS miał przekonać szef TVP Jacek Kurski.

Mateusz Morawiecki uczestniczył w prawie każdej aktywności kampanijnej prezydenta Andrzeja Dudy, który aktualnie stara się o reelekcję. Jak wskazuje Onet aktualnie — nie widać go wcale. Najprawdopodobniej to efekt partyjnej intrygi.

Kurski uderza w Mateusza Morawieckiego 

W ostatnich dniach szefa rządu nie widać także w wiadomościach TVP. Pokazywany jest on tylko w wyjątkowych sytuacjach, gdy np. bierze udział w wideo-szczycie Rady Europejskiej. Jednak nawet wtedy Morawiecki pokazywany jest krótko — nie więcej niż 9 sekund — czytamy na Onecie. Według serwisu jest to decyzja Jacka Kurskiego, wiceprezesa TVP. Polityk wypowiedział wojnę premierowi.

Zobacz także

Kurskiego w swoich poczynaniach popiera także Beata Szydło oraz Joachim Brudziński. To oni przekonali Jarosława Kaczyńskiego i Andrzeja Dudę, że Mateusz Morawiecki ma zły wpływ na kampanię wyborczą.

Błędy i skandale dotyczące rządu topią Dudę. Im dalej od Morawieckiego i Szumowskiego, ich interesów i nieujawnionych majątków ich żon, tym lepiej dla Dudy

— cytuje słowa swojego informatora ze sztabu PiS portal Onet.

Zobacz także

Kurski, Szydło i Brudziński na partyjnych naradach niemal otwarcie oskarżają premiera Mateusza Morawieckiego oraz jego ludzi za to, że są nielojalni wobec prezydenta i mają zły wpływ na jego kampanię. Mowa m.in. o takich sytuacjach jak częste powtarzanie przez Morawieckiego, że rząd poradził sobie z pandemią koronawirusa. Jednak chorych i zmarłych jest coraz więcej, to uderza nie tylko w wiarygodność polskiego rządu, ale także w samego Andrzeja Dudę.

Zobacz także

Niektórzy członkowie PiS podważają lojalność szefa rządu i przedstawiają go jako człowieka Platformy. (Mateusz Morawiecki był doradcą Donalda Tuska za czasów rządów PO). Niektórzy podejrzewają, że chce on dokonać rozłamu partii.

Cały artykuł można przeczytać na stronie onet.pl.

RadioZET.pl/Onet