Zamknij

Żona Szymona Hołowni o starcie w wyborach prezydenckich. "Trochę mnie zaskoczył"

13.05.2020 18:39
Szymon Hołownia i Urszula Brzezińska-Hołownia
fot. Instagram.com/szymon.holownia

Urszula Brzezińska-Hołownia, żona kandydata na prezydenta Szymona Hołowni gościła w programie "Life Balance" Agnieszki Woźniak-Starak w newonce.radio. Brzezińska- Hołownia skomentowała m.in. udział męża w wyborach prezydenckich.

Urszula Brzezińska-Hołownia, żona Szymona Hołowni jest pilotem samolotów odrzutowych. Jest jedną z czterech kobiet w Polsce, która pilotuje samoloty myśliwskie. Ze swoim mężem Szymonem, poznała się 6 lat temu za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Urszula Brzezińska-Hołownia o starcie męża w wyborach prezydenckich

Agnieszka Woźniak-Starak zapytała Urszulę Brzezińską-Hołownię m.in. o udział jej męża w wyborach prezydenckich. Dziennikarka w trakcie audycji stwierdziła, że to może Ula, skoro jest wojskową, rządzi w domu i to za jej decyzją Szymon Hołownia stara się o urząd prezydenta.

Dużo osób tak myśli, że wracając do domu, przebieram się jeszcze raz w mundur i mówię, co ma zrobić. Wiesz, wynieś śmieci, a teraz wyprowadź psa, a teraz kandyduj. U nas wszystko jest wypracowane na zasadzie jakiegoś kompromisu, przedyskutowane w zgodzie ze sobą

- stwierdziła żona Szymona Hołowni.

Zobacz także

Pilotka dodała, że trochę zaskoczyła ją decyzja męża o tym, że chce kandydować w wyborach prezydenckich.

Trochę mnie zaskoczył, nie aż tak bardzo. W domu on bardzo dużo mówi o polityce. Ja się nie spodziewałam tego, jak go poznałam, że on tak bardzo jest zaangażowany w ten świat polityki i to nie jest tylko bierny obserwator

- powiedziała Urszula Brzezińska-Hołownia.

Zobacz także

Żona Szymona Hołownii o jego szansach na wygraną w wyborach

W rozmowie z Agnieszką Woźniak-Starak, Urszula Brzezińska-Hołownia wyznała, że wierzy, że start jej męża w wyborach prezydenckich, zmieni coś w polityce. Według niej od tego momentu urząd prezydenta nie będzie zarezerwowany tylko dla pewnej, wąskiej grupy osób. Pilotka zdradziła także, czego obawia się po wygranej męża.

Zobacz także

"To jest dla mnie najgorszy temat, jaki mogłaś poruszyć, bo trochę staram się to odroczyć w swojej głowie. Jestem świadoma, że do tego dojdzie, wierzę w to, że do tego dojdzie. [...] Jeżeli moja praca okaże się niemożliwa albo straci na jakości, albo uniemożliwi swobodę działania moich kolegów i koleżanek, to będę musiała zrezygnować" — dodała Urszula Brzezińska-Hołownia.

RadioZET.pl/newonce.radio