Zamknij

Gdzie podziały się słynne "pakiety Sasina"? Dziennikarze odnaleźli magazyn

22.06.2020 11:24
Jacek Sasin
fot. JACEK DOMINSKI /REPORTER

Karty do głosowania, które zostały wydrukowane na użytek wyborów prezydenckich 10 maja, znajdują się w jednym z łódzkich magazynów pocztowych – ustaliła „Gazeta Wyborcza”. Teren jest strzeżony, ale jak podkreślają dziennikarze, nietrudna się tam dostać.

Pakiety wyborcze, które nigdy nie zostaną wykorzystane, a za które podatnicy zapłacą ok. 70 mln zł, przechowywane są w jednym z łódzkich magazynów pocztowych - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza". Do tej pory miejsce ich przechowywania nie było znane opinii publicznej.

Chodzi o magazyn pocztowy przy ul. św. Teresy od Dzieciątka Jezus 105 w Łodzi. Jak informuje "GW", "magazyn został otwarty niecałe dwa lata temu, początkowo z myślą o składowaniu przesyłek paletowych. Przywożona jest tu także część paczek z magazynu w pobliskich Koluszkach. I rzeczywiście, do tego magazynu zwieziono też nigdy niedoręczone wyborcom pakiety."

Wybory prezydenckie 2020. Wiadomo, gdzie przechowywane są "pakiety Sasina"

Magazyn jest strzeżony, ale jak się okazuje, wcale nietrudno się tam dostać. - Kilkumetrowe stosy pakietów owiniętych czarną folią widać zaraz po przejściu przez rampę załadunkową. Każdy z bloków dodatkowo wydzielono od otoczenia metalowymi przęsłami, żeby nikt nie mógł przeciąć folii i wyciągnąć zawartość – opisuje gazeta.

Zobacz także

Zdjęcie, do którego dotarli dziennikarze, ukazuje, że w czarnych plastikowych blokach znajdują się mniejsze, tym razem pokryte przezroczystą folią, a w nich z kolei ukrywa się po kilkadziesiąt zapieczętowanych kartonów.

Zobacz także

Utylizacja pakietów wyborczych z 10 maja prawdopodobnie odbędzie się po wyborach prezydenckich. Niebawem kontrolę ma przeprowadzić w tej sprawie NIK. Od kilku dni wyborczych pakietów szukają też parlamentarzyści opozycji, działając w ramach „kontroli poselskiej”.

RadioZET.pl/ Gazeta Wyborcza