Zamknij

Lewica uspokaja: nie zmieniamy kandydata. Jest nim i będzie Robert Biedroń

15.05.2020 11:59
Robert Biedroń
fot. ANDRZEJ IWANCZUK /REPORTER

Lewica nie zamierza zrobić tego samego co Platforma Obywatelska. Kandydatem Lewicy był, jest i będzie Robert Biedroń - zapowiedział w piątek w Łodzi szef jego sztabu wyborczego poseł Tomasz Trela.

Tomasz Trela podkreślił, że z perspektywy Lewicy nieważne, którego z kandydatów wystawi Platforma Obywatelska, zamiast Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która w piątek zrezygnowała z ubiegania się o urząd Prezydenta RP.

Jak dodał, nie ma też znaczenia, czy w roli pretendenta wicemarszałek Sejmu zastąpi Rafał Trzaskowski, czy Radosław Sikorski.

Kidawa-Błońska rezygnuje z wyborów. Lewica nie zamierza zmieniać kandydata

"Słuchając Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w czwartek, która potwierdzała kandydowanie i obserwując w piątek rano, jak samotnie stoi i rezygnuje, bez wsparcia działaczy PO, jest mi po prostu przykro" - powiedział PAP Trela.

Zobacz także

Trela zapewnia, że Lewica nie zamierza zrobić tego co PO. Kandydatem Lewicy był, jest i będzie Robert Biedroń - podkreśla.

Zobacz także

Posłuchaj podcastu

Poseł zapewnił, że teraz Lewica zrobi wszystko, aby jak najszybciej doszło do wyborów prezydenckich. Jego zdaniem najbardziej prawdopodobny termin to koniec czerwca lub początek lipca tego roku.

Według ostatniego sondażu Social Changes dla "wPolityce.pl" Robert Biedroń może liczyć na 4 proc. poparcia.

RadioZET.pl/ PAP