Zamknij

Kto będzie rządził w Polsce jesienią? PiS na czele w nowym sondażu

18.05.2019 18:43
PiS sondaż
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałoby PiS z poparciem 36 proc. Drugie miejsce zajęłaby PO  (21,6 proc.). To wyniki sondażu pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl.

- Partia Jarosława Kaczyńskiego według sondażu cieszy się poparciem niemal 36 proc. badanych, co oznacza wzrost o 0,9 punktu w porównaniu z poprzednim badaniem. Stabilne poparcie utrzymuje Platforma Obywatelska, na którą oddałoby głos 21.6 proc. badanych - o 0.6 punktu proc. mniej niż w w poprzednim badaniu - czytamy na portalu.

Jak podaje wPolityce.pl, na Wiosnę Roberta Biedronia w wyborach do parlamentu chce głosować 14,2 proc. badanych. To wzrost o 1,5 proc. Poparcie dla Kukiz'15 utrzymuje się bez zmian i wynosi 8,1 proc. "Do Sejmu weszłoby także SLD z poparciem 5,7 proc. W poprzednim badaniu Sojusz wskazało 5,1 proc. badanych' - podano. Wyborczego progu - według sondażu Social Changes - nie przekracza PSL z poparciem 4,5 proc.

sondaz-dla-wpolitycepl

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków w dniach 10-15 maja 2019 roku.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/wPolityce.pl