Zamknij

Awantura w TVP Info. Magdalena Ogórek starła się z Katarzyna Lubnauer

17.09.2019 18:22
Magdalena Ogórek
fot. TVP Info

Wybory parlamentarne 2019. Magdalena Ogórek starła się z Katarzyną Lubnauer na antenie TVP Info. - Urządziłam pani taką rzeczywistość, jaką mają posłowie PiS w TVN24. Nie podoba się pani? - mówiła do przewodniczącej Nowoczesnej dziennikarka TVP. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Katarzyna Lubnauer była gościem Magdaleny Ogórek w poniedziałkowym programie ''O co chodzi''. Dziennikarka TVP Info przytoczyła w rozmowie z przewodniczącą Nowoczesnej cytat z Twittera Marka Migalskiego, odnoszący się do zawieszenia bojkotu TVP przez polityków PO. Następnie zarzuciła Lubnauer, że ta nie odpowiada na pytania. 

- Pani przewodnicząca rozumie, że to ja prowadzę ten program, i to ja zadaję pytania, a nie pani, tak? - powiedziała Ogórek. - Na tym polega program, w którym się zadaje pytania, że pozwala się gościowi również na nie odpowiedzieć - ripostowała Katarzyna Lubnauer.

Urządziłam pani taką rzeczywistość, jaką mają posłowie PiS w TVN24. Nie podoba się pani?

MAGDALENA OGÓREK

Przewodniczącą Nowoczesnej odparła, że Magdalena Ogórek pracuje w instytucji, która jest finansowana z publicznych pieniędzy. - 1,5 mld zł jest wydatkowanych na tę telewizję - dodała. 

Katarzyna Lubnauer odniosła się do całego zdarzenia na swoim profilu w mediach społecznościowych. "Dziennikarze TVP nie rozumieją, że media publiczne, czyli finansowane przez wszystkich Polaków niezależnie od poglądów, powinny być pluralistyczne. A są telewizją partyjną PiS. Media prywatne mogą mieć różną linię. A każdy może sam decydować czy za nie płaci" - napisała. 

RadioZET.pl