Awantura w TVP. Polityk wyproszony ze studia. Poszło o polską flagę

02.10.2019 10:00
Awantura w TVP
fot. Facebook/ Konfederacja

Kilka chwil przed rozpoczęciem wczorajszej debaty przedwyborczej w TVP doszło do awantury z udziałem Krzysztofa Bosaka z Konfederacji Wolność i Niepodległość i producenta Telewizji. Organizator debaty domagał się usunięcia polskiej flagi ze stanowiska kandydata Konfederacji Jacka Wilka.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ostatecznie organizatorzy debaty w TVP zgodzili się na obecność polskiej flagi na stanowisku Wilka, ale nie obyło się bez ostrej, kilkuminutowej wymiany zdań.

Zobacz także

– Pracownicy TVP odmawiający podania nazwisk tuż przed debatą próbowali właśnie zdjąć polską flagę ze stanowiska Jacka Wilka reprezentującego Konfederację! Doszło do dwóch konfrontacji w trakcie, których musiałem zagrozić użyciem siły – poinformował Krzysztof Bosak, który zamieścił w mediach społecznościowych nagranie całego zdarzenia.

Przedstawiciel TVP przedstawiający się jako „producent tego widowiska” zażądał usunięcia polskiej flagi, twierdząc, że jej obecność jest niezgodna ze wcześniejszymi ustaleniami zasad przebiegu debaty.

Innego zdania jest jednak Krzysztof Bosak, który towarzyszył Jackowi Wilkowi w studiu TVP. „To jest stanowisko naszego kandydata i nie macie w tej sprawie nic do powiedzenia” – stwierdził. Poprosił także, aby przedstawiciele TVP odeszli od stanowiska Wilka i nie dekoncentrowali go przed programem.

Zobacz także

Finalnie flaga towarzyszyła Jackowi Wilkowi podczas debaty. Krzysztof Bosak musiał jednak opuścić studio TVP.

RadioZET.pl