Pokora, praca, umiar? Polacy mówią, co myślą o obietnicy PiS sprzed 4 lat

01.10.2019 21:03
Beata Szydło expose
fot. STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

Pokora, praca, umiar – własnie to obiecywali politycy PiS, gdy cztery lata temu przejmowali władzę. Ile pozostało po rządowych zapowiedziach? Zdaniem ponad połowy badanych – niewiele.

Pokora, praca, umiar – mówiła 15 listopada 2015 roku podczas swojego godzinnego exposé Beata Szydło. - Roztropność w działaniu i odpowiedzialność, a przed wszystkim słuchanie obywateli. To są zasady, którymi będziemy się kierować; koniec z arogancją władzy i koniec z pychą – zapowiadała Szydło.

Po czterech latach rządów PiS zapytano Polaków, ile z tych zapowiedzi pozostało. Czy obietnica PiS została spełniona? Jak wynika z przeprowadzonego pod koniec września badania Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, ponad połowa Polaków, bo aż 55 proc., uważa, że nie.

Innego zdania jest 32 proc. ankietowanych. Według nich obietnica o pokorze, pracy i umiarze została zrealizowana. Niezdecydowanych w tej kwestii jest 13 proc. badanych.

Sondaż telefoniczny Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany w dniach 25-26 września 2019 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie osób w wieku powyżej 18 lat. Próba badania wynosiła 1005 osoby.

Zobacz także

Zobacz także

RadioZET.pl/TVN24