Debata wyborcza w Radiu ZET zakończona. Pytania m.in. o in vitro i edukację

03.10.2019 21:57
Debata przed wyborami parlamentarnymi w Radiu ZET
fot. Radio ZET

Wybory parlamentarne już 13 października. Na ostatniej prostej kampanii wyborczej Radio ZET zorganizowało debatę z udziałem przedstawicieli wszystkich pięciu ogólnopolskich komitetów wyborczych, którzy rozmawiali o najważniejszych dla Polaków kwestiach. 

Politycy wszystkich pięciu komitetów już w czwartek, 3 października, dziesięć dni przed wyborami parlamentarnymi, spotkali się w studiu Radia ZET na przedwyborczej debacie.

W organizowanej przez nas dyskusji partię rządzącą reprezentował zastępca rzecznika PiS i „dwójka” na liście w okręgu radomskim Radosław Fogiel, Koalicję Obywatelską – startująca do Sejmu z pierwszego miejsca w okręgu gdyńsko-słupskim Barbara Nowacka. Komitet PSL-Koalicja Polska reprezentował będzie wiceprezes PSL Dariusz Klimczak, a Lewicę „jedynka” w okręgu bydgoskim Krzysztof Gawkowski. Swojego przedstawiciela w debacie miała też Konfederacja, którą reprezentował będzie Bartłomiej Pejo, kandydujący do Sejmu z drugiego miejsca w Warszawie.

Debata przed wyborami parlamentarnymi w Radiu ZET

Debatę prowadzili dziennikarze Radia ZET Joanna Komolka i Łukasz Konarski. Formuła dyskusji była prosta – to cztery bloki tematyczne (edukacja, zdrowie, finanse i światopogląd). W każdym z bloków było pięć pytań.

Kolejność odpowiedzi na pytania w poszczególnych kategoriach politycy wylosowali jeszcze przed programem, a numer konkretnego pytania – już w jego trakcie. Każdy z nich miał dokładnie 90 sekund na udzielenie odpowiedzi.

Debata w Radiu ZET – kiedy słuchać i gdzie oglądać na żywo?

Debata wystartowała na antenie Radia ZET 3 października o godzinie 21.00. Dyskusję na żywo mogliście śledzić również na radiozet.pl i na Facebooku. Tuż po zakończeniu spotkania głos będą mieli słuchacze, którzy w audycji Halo ZET będą mogli na gorąco komentować wypowiedzi polityków.

RadioZET.pl