Zamknij

Debata wyborcza w Radiu ZET. Dyskusja m.in. o ekologii i polityce zagranicznej

10.10.2019 16:44
Debata wyborcza w Radiu ZET
fot. Radio ZET

Wybory parlamentarne 2019. W czwartek 10 października na antenie Radia ZET odbyła się druga debata przedwyborcza z udziałem przedstawicieli wszystkich pięciu ogólnopolskich komitetów wyborczych. Politycy dyskutowali m.in. na temat polityki zagranicznej, ekologii oraz praworządności.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W debacie w Radiu ZET wzięli udział:  Marcin Horała (PiS), Joanna Mucha (Koalicja Obywatelska), lider Lewicy Razem Adrian Zandberg (KW Sojusz Lewicy Demokratycznej), Marek Sawicki (PSL) oraz Robert Winnicki (Konfederacja). 

Debata przed wyborami parlamentarnymi w Radiu ZET

Debatę poprowadzili dziennikarze Radia ZET Joanna Komolka i Łukasz Konarski. Formuła dyskusji była prosta – to cztery bloki tematyczne (praworządność, ekologia i środowisko, polityka zagraniczna, polityka społeczna). W każdym z bloków jest pięć pytań.

Kolejność odpowiedzi na pytania w poszczególnych kategoriach politycy wylosowali przed programem, a numer konkretnego pytania – już w jego trakcie. Każdy z polityków miał dokładnie 90 sekund na udzielenie odpowiedzi. 

Debata w Radiu ZET – kiedy słuchać i gdzie oglądać na żywo?

Debata wystartowała na antenie Radia ZET 10 października o godzinie 21.00. Dyskusję na żywo można było śledzić również na radiozet.pl i na Facebooku.

RadioZET.pl