Zamknij

Tusk chwali Kidawę-Błońską: Jest nową nadzieją na lepsze w polskiej polityce

07.10.2019 13:03
Donald Tusk
fot. Michael Brochstein/ZUMA Wire / SplashNews.com/East News

Donald Tusk udzielił poparcia Małgorzacie Kidawie-Błońskiej. W rozmowie z dziennikarzami podkreślił, że kandydatka PO na urząd premiera to znak na „zdrowsze, uczciwsze, przyzwoite życie publiczne”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Donald Tusk przekonywał, że wyznaczenie Kidawy-Błońskiej na premiera to trafiony wybór Koalicji Obywatelskiej. Podkreślił, że jej obecność w polityce krajowej zwiastuje dobrą jakość w czasach szalejącego populizmu.

Jest nową nadzieją na coś lepszego w polskiej polityce.

Donald Tusk

Przyznał, że nie jest od prognozowania wyników wyborów, niemniej dostrzega fakt, że nie tylko w Polsce kampanie nasycone są „agresją i niechęcią do siebie”. 

Zobacz także

Kiedy jeżdżę po stolicach europejskich, widzę, jak wielu ludzi naprawdę chciałoby, aby w ich krajach – dotyczy to także Polski – coraz więcej mieli do powiedzenia ludzie, którzy są pozytywni, którzy mają w sobie autentyczną siłę dawania ludziom nadziei.

D. Tusk, Przewodniczący Rady Europejskiej

Zobacz także

– Są sygnały, że życie publiczne może być zdrowsze, uczciwsze, przyzwoite i bardzo się cieszę, że taki znak w osobie pani marszałek pojawił się też w Polsce – stwierdził przewodniczący Rady Europejskiej.

Pytany o określenie się w sprawie politycznej przyszłości i powrotu do krajowej polityki konsekwentnie odmówił komentarza w tej sprawie.

RadioZET.pl/PAP/Polsat