Zamknij

Egzotyczne obietnice wyborcze. Tym politycy chcą przekonać Polaków

16.09.2019 19:41
Egzotyczne obietnice wyborcze. Tym politycy chcą przekonać Polaków
fot. Mateusz Grochocki/ EastNews

Okresowe badania parlamentarzystów na obecność narkotyków, czy ulgi dla rodziców dzieci uprawiających sport - to tylko niektóre z "egzotycznych" obietnic wyborczych, które można znaleźć w programach partii i komitetów wyborczych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Najwięcej nietypowych obietnic można znaleźć w programie Kukiz'15. Oprócz badań posłów narkotestem, jest także obietnica zatrzymania masowego postarzania produktów przez wielkie koncerny, powszechny dostęp do broni palnej i wprowadzenie w szkołach lekcji wychowania i kultury osobistej.

Zobacz także

Podobne obietnice zgłasza komitet Akcji Zawiedzionych Emerytów i Rencistów. Tutaj jednak chodzi dokładnie o jedną w tygodniu lekcję nauki szacunku wobec ludzi starszych.

Równie egzotycznie brzmi propozycja SLD (Lewicy) dotycząca podatku od spadków powyżej 2 milionów zł, czy propozycja PSL - bezzwrotnej dotacji na założenie własnego biznesu dochodzącej do 50 tys. zł.

>>>WYBORY PARLAMENTARNE 2019<<<

Zobacz także

Listy wyborcze we wszystkich 41 okręgach zarejestrowało pięć komitetów: PiS, Koalicja Obywatelska, PSL, SLD i Konfederacja Wolność i Niepodległość. Cztery komitety zarejestrowały listy tylko w części okręgów wyborczych.

RadioZET.pl