Zamknij

Nie trzeba wiedzieć, ilu mamy posłów, będąc... humanistką. Kandydatka PiS tłumaczy się z wpadki

20.09.2019 17:24
Figurska-Chorosińska w Radiu ZET: nie wiem, ilu jest posłów w Sejmie. Kandydatka PiS się tłumaczy
fot. Radio ZET

Dominika Figurska-Chorosińska nie widziała, ilu jest posłów i senatorów, ani kto był pierwszym niekomunistycznym premierem Polski. Aktorka, radna sejmiku mazowieckiego i kandydatka PiS do Sejmu teraz tłumaczy się ze swojej wpadki w Radiu ZET. Wyjaśnienia jednak nie wszystkich przekonują.

Dominika Figurska-Chorosińska, która w poniedziałek była gościem Radia ZET, oblała test z WOS-u, który w internetowej części rozmowy  przygotowała dla niej prowadząca Beata Lubecka. Aktorka i kandydatka PiS w wyborach parlamentarnych nie popisała się podstawową wiedzą o polskim parlamencie, do którego kandyduje.

- Yyy... nie powiem Pani – mówiła, gdy Lubecka pytała, ilu posłów czy senatorów zasiada w polskim parlamencie. Z kolei jako pierwszego niekomunistycznego premiera Polski Figurska-Chorosińska wskazała… Jana Olszewskiego.

Po fali krytyki aktorka, która w wyborach do Sejmu startuje z ostatniego miejsca podwarszawskiej listy PiS (czyli tzw. obwarzanka warszawskiego), zabrała głos w sprawie swojej wpadki i wytłumaczyła: „Jestem humanistką”.

Jako humanistka nie mam głowy do cyfr i dziś w Radiu Zet zwyczajnie zjadł mnie stres 

Tłumaczyła Figurska-Chorosińska

- A co się tyczy pierwszego premiera w wolnej Polsce, to był nim rzeczywiście Tadeusz Mazowiecki, ale dla mnie pierwszy niekomunistyczny rząd stworzył Jan Olszewski – powiedziała, dodając, że już wkrótce podzieli się z wyborcami swoim programem dotyczącym polityki prorodzinnej i edukacji szkolnej. - Liczę na takie same zainteresowanie jak moim potknięciem w Radiu Zet – zakończyła.

Cała rozmowa Beaty Lubeckiej z Dominiką Figurską-Chorosińską jest dostępna TUTAJ [WIDEO].

RadioZET.pl