Zamknij

Pijane kobiety w komisjach wyborczych. Jedna z nich chciała być przewodniczącą

13.10.2019 17:10
Głosowanie w wyborach parlamentarnych. Członkowie 2 komisji byli pijani
fot. WOJCIECH ZATWARNICKI/REPORTER

Głosowanie w wyborach parlamentarnych trwa. W lokalach wyborczych nie obyło się bez incydentów. W dwóch z nich do pracy w komisjach zgłosiły się pijane kobiety.

W jednej z obwodowych komisji wyborczych w powiecie jędrzejowskim w województwie świętokrzyskim do pracy jako przewodnicząca zgłosiła się pijana 35-latka. Kobieta miała ponad promil alkoholu w organizmie.

Niedoszła przewodnicząca została natychmiast odsunięta od pracy w komisji, a obowiązki  przejął jej zastępca. Jak przekazała policja, zdarzenie w żaden sposób nie wpłynęło na pracę w lokalu.

Zobacz także

Ale to nie jedyny incydent związany z alkoholem w lokalu wyborczym. 1,2 promila miała 59-letnia członkini jednej z komisji wyborczych w Lublinie. Policję o sprawie zaalarmował inny członek komisji.

W tym przypadku incydent również nie miał wpływu na przebieg wyborów.

Przypominamy, że w niedzielę od godz. 7 do 21 odbywają się wybory do Sejmu i Senatu. Głos oddali już liczni politycy, m.in. prezydent Andrzej Duda, Grzegorz Schetyna, Adrian Zandberg, Marek Kuchciński, Elżbieta Witek, Paweł Kukiz i Włodzimierz Czarzasty.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP