Zamknij

Schetyna odpowiada Kaczyńskiemu: To jedna wielka bajka, ściema i opowieść PiS

22.09.2019 10:52
Grzegorz Schetyna
fot. PAP

O „bajce, ściemie i opowieści PiS” mówił dziś na konwencji regionalnej PO lider tej partii, Grzegorz Schetyna. Żąda od władz natychmiastowej dymisji szefa NIK, po ujawnieniu jego powiązań ze środowiskiem przestępczym przez media.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

PO odpowiada na wczorajszą konwencję Prawa i Sprawiedliwości. Na spotkaniu w Jeleniej Górze do wczorajszych obietnic premiera Mateusza Morawieckiego czy prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego odniósł się bezpośrednio Grzegorz Schetyna.

To, co obiecuje rząd to" jedna wielka bajka, ściema i opowieść PiS". Podatki wzrastają i to jest polityka rządu

Grzegorz Schetyna, lider PO, w Jeleniej Górze

Lider PO stwierdził, że po takich obietnicach, „podatki będą wzrastać, będą nazywane opłatami emisyjnymi”.

Podatki wzrastają i to jest polityka rządu PiS. Tak jest i będzie. Czegokolwiek nie obiecają rządzący, będą mieli dzisiaj usta pełne frazesów, obietnic, otwartości, będą się uśmiechać, a po 13 października - jeżeli nie daj Boże wygrają - będzie tak samo. Zaciśnięte zęby, niechęć, nienawiść i odsuwanie tych, którzy nie są tacy, jak oni

lider PO

Schetyna żąda dymisji szefa NIK. "To nie jest normalne"

Lider PO nawiązał na konwencji do zamieszania wokół szefa NIK, Mariana Banasia. Po materiale Superwizjera TVN o szemranych kontaktach Banasia ze światem przestępczym Schetyna domaga się natychmiastowej dymisji. Podkreślał, że PiS robi wszystko, by przykryć kolejną aferę.

Zrobimy wszystko, żeby Polacy wiedzieli, że ten wybór należy do nich. Czy to jest normalne, że były szef Krajowej Administracji Skarbowej, były minister finansów, obecny szef NIK, ma kłopoty z oświadczeniem majątkowym, jest oskarżany czy obwiniany o nepotyzm, a jego oświadczenie majątkowe bada CBA już czwarty rok, czy to jest normalne, że ten człowiek awansuje i jest odpowiedzialny za ta ważne rzeczy? Nie, to nie jest normalne" 

G. Schetyna

RadioZET.pl/PAP