Schetyna zapowiada wystąpienie Kidawy-Błońskiej: Nowe, zaskakujące rzeczy

05.09.2019 21:00
Grzegorz Schetyna i Małgorzata Kidawa-Błońska
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Kampania wyborcza ruszyła w Platformie Obywatelskiej pełną parą. Na piątek, 6 września, zaplanowano wystąpienie programowe Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, kandydatki PO na premiera.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

PO rozpoczęło kampanię wyborczą deklaracją lidera partii Grzegorza Schetyny. Pierwsze skrzypce będzie odgrywała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, którą Schetyna wyznaczył jako kandydatkę na premiera.

Jej pierwszy pokaz przed wielką publicznością odbędzie się jutro. Na piątek, 6 września, PO zaplanowała konwencję programową. Schetyna zapowiadał w Polsat News, że w wystąpieniu Kidawy-Błońskiej pojawią się nowe propozycje.

Na pewno doda swoje rzeczy. Wiem o tym, że przygotowuje to przemówienie i te pomysły na jutro

rzegorz Schetyna, w Polsat News

Pytany o szczegóły wspomniał lakonicznie, że mają dotyczyć „młodych ludzi i ciekawych rzeczy, które - myślę – zaskoczą”.

Zobacz także

Bazą programową KO pozostają założenia z tzw. „sześciopaku” Schetyny. Podczas lipcowego Forum Programowego KO padły propozycje zmian w obszarach: „wolności i demokracji”, „przyjaznej szkoły”, „czystego powietrza i wody” oraz programy „wyższa płaca”, „europejska ochrona zdrowia” i program dla seniorów.

RadioZET.pl/PAP