Zamknij

Wygląda na to, że Jachira wchodzi do Sejmu. „Czyżby szykowała się sensacja?”

14.10.2019 17:39
Jachira
fot. Grzegorz Banaszak/REPORTER

Klaudia Jachira, kontrowersyjna kandydatka Koalicji Obywatelskiej, najprawdopodobniej znajdzie się w Sejmie nowej kadencji. "Dziękuję za każdy głos i trzymanie kciuków" - napisała aktorka w sieci. Pierwsze gratulacje już spływają.

Klaudia Jachira zdobyła w niedzielnych wyborach parlamentarnych 6227 głosów, z czego aż 2332 osób głosowało na nią za granicą. Łącznie dałoby jej to ósmy wynik na liście Koalicji Obywatelskiej w okręgu warszawskim nr 19 (startowała z 13. miejsca), a co za tym idzie - otrzymałaby mandat poselski. Tak przynajmniej wynika z danych PKW po przeliczeniu 98,92 proc. obwodowych komisji wyborczych.

„Czyżby szykowała się sensacja?” – napisała na Twitterze sama zainteresowana. „Dziękuję za każdy głos i trzymanie kciuków. Czekamy na wyniki ostateczne” – dodała w innym wpisie. Gratulacje złożył jej już europoseł Koalicji Europejskiej Radosław Sikorski.

Więcej głosów z listy KO w Warszawie zebrali Małgorzata Kidawa-Błońska, Katarzyna Lubnauer, Dariusz Rosati, Michał Szczerba, Aleksandra Gajewska, Katarzyna Piekarska i Urszula Zielińska.

Zobacz także

Zobacz także

Klaudia Jachira – kim jest kandydatka KO?

Klaudia Jachira to aktorka znana z krytycznych wobec PiS wypowiedzi i happeningów. Niedawno kontrowersje wzbudził dostępny w internecie film, w którym Jachira odgrywa scenkę sprzedaży "parówek smoleńskich" i "udka prezesa".

Zobacz także

Pod koniec września Jachira zamieściła z kolei na Twitterze zdjęcia z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, a wśród nich fotografię wykonaną przed znajdującym się w okolicach Sejmu pomnikiem Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego. Widać było na niej Jachirę i dwie inne młode osoby, które trzymają transparent z napisem: "Bób, Hummus, Włoszczyzna, Vege". W tle zdjęcia dostrzegalny był fragment pomnika z napisem "Bóg Honor Ojczyzna".

Po fali krytyki, jaka na nią spadła, kandydatka KO usunęła zdjęcie i przeprosiła za swój post. Ze startu w wyborach jednak nie zrezygnowała.

Zobacz także

RadioZET.pl/PKW/Twitter