Zamknij

Jarosław Kaczyński o rodzinie i wartościach. Były minister: Nic nie rozumiesz

08.09.2019 08:54
Bartłomiej Sienkiewicz
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Jarosław Kaczyński i jego wczorajsze wystąpienie na przedwyborczej konwencji programowej PiS elektryzują opinię publiczną. Komentatorzy zwracają uwagę na aspekty ekonomiczne, polityczne, ale i światopoglądowe. Lider PiS jasno wypowiedział się ws. rodziny i związków jednopłciowych. Doczekał się ostrej odpowiedzi ze strony politycznego oponenta, Bartłomieja Sienkiewicza (PO).

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jarosław Kaczyński poruszył na przedwyborczej konwencji PiS w Lublinie kwestię światopoglądowego uznania rodziny. W jego ocenie prawdziwą rodzinę stanowią „jeden mężczyzna, jedna kobieta i ich dzieci”. W typowym dla PiS stylu stwierdził, że ten model rodziny jest dziś celem nieustannych ataków.

Taki model rodziny ma dzisiaj wielu przeciwników. Rodzina tak rozumiana jest atakowana

Jarosław Kaczyński, prezes PiS, na konwencji w Lublinie

O tym, że nie jest to tylko kwestia sporu światopoglądowego, a trudnych decyzji życiowych rodziców-partnerów przypomniał na Twitterze b. szef MSWiA w rządach PO-PSL, Bartłomiej Sienkiewicz.

W Polsce rok w rok jest 60 tys. rozwodów. Dzieci na ogół zostają z matką. Według Jarosława Kaczyńskiego to nie jest rodzina. Sam w dzieciństwie przez to przeszedłem. W imieniu swoim i mi podobnych mówię: Kaczyński nic nie rozumiesz. Mniej niż nic. I nie masz prawa tak mówić

Bartłomiej Sienkiewicz, PO

RadioZET.pl/Twitter