Zamknij

Kaczyński o zarzutach na temat szkodzenia gospodarce: Radykalna nieprawda

22.09.2019 13:06
Jarosław Kaczyński
fot. PAP

PiS odpiera argumenty o szkodzeniu polskiej gospodarce przez planowy, wysoki skok w minimalnym wynagrodzeniu. – To bardzo radykalna nieprawda - powiedział w niedzielę na konwencji PiS w Krakowie prezes partii Jarosław Kaczyński.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Kampania wyborcza kumuluje się głównie wokół postulatów ekonomicznych. Opozycja twierdzi, że doszusowanie minimalnej krajowej do 4 tys. zł brutto w 2023 roku będzie nie do udźwignięcia dla małych i średnich biznesów. PiS, na czele z Jarosławem Kaczyńskim mają w tej kwestii zupełnie inne zdanie.

Zobacz także

Lider partii rządzącej przekonywał na dzisiejsze konwencji PiS, że państwo dobrobytu to takie państwo, w którym podział dóbr jest w miarę równy.

Chodzi o to, by to minimum było zapewnione dla wszystkich, przynajmniej dla wszystkich, którzy chcą pracować i mogą pracować, bo oczywiście są też tacy, którzy nie mogą i którym trzeba pomóc i my o tym pamiętamy

J. Kaczyński

Zaznaczył, że system, do którego dąży PiS jest tym, w którym „nie ma wielkich różnic między miastem a wsią, kiedy nie ma wielkich różnic między grupami społecznymi i nie ma wielkich różnic między regionami.

- Dopiero wtedy możemy mówić o państwie dobrobytu.  Idziemy w tym kierunku. Tak jest nasz cel - mówił Kaczyński.

Zobacz także

Odniósł się też do krytyki PiS-owskiej wizji podniesienia płacy minimalnej.

Otóż niektórzy mówią, że to polskiej gospodarce zaszkodzi, że to zaszkodzi pracownikom. To jest, szanowni państwo, bardzo radykalna nieprawda

prezes PiS

W dalszej części powoływał się na poprawę sytuacji małych i średnich przedsiębiorstw. Nawiązał do wskazanego dzień wcześniej przez premiera Mateusza Morawieckiego "Pakietu dla Przedsiębiorców". Wspomniał o uldze 500 złotowej w składkach, ryczałtowym ZUS dla firm o przychodach powyżej 10 tys. zł, czy oraz ponad miliardzie złotych dla inwestorów.

Ponieważ nasza gospodarka rośnie, to te przedsiębiorstwa, tak mocno wspierane, będą coraz większe. Już niedługo będzie to milion euro obrotu, a bardzo niedługo później dwa miliony euro obrotu rocznie. To obejmie wtedy przeszło 90 proc. polskich przedsiębiorstw - wskazał Kaczyński.

RadioZET.pl/PAP