„Jak śmiesz mówić, jak powinna wyglądać rodzina”. Kaczyński: śmiem

Mikołaj Pietraszewski
13.09.2019 07:33
„Jak śmiesz mówić, jak powinna wyglądać rodzina”. Kaczyński: śmiem

– Chcemy Polski opartej o tradycyjną rodzinę, a jest to stały związek kobiety i mężczyzny i dzieci – mówił w Słupsku prezes PiS Jarosław Kaczyński. Podkreślił jednocześnie, że próba interpretacji jego słów o rodzinie jako krytyki samotnych matek to coś „haniebnego”.

W swoim wystąpieniu Kaczyński ocenił, że jego zdaniem nie ma symetrii między rozwojem a „wprowadzaniem jakichś związków (partnerskich – PAP)„. „To jedno z drugim nie ma kompletnie nic wspólnego” – powiedział.

Kaczyński broni tradycyjnej rodziny

– My chcemy Polski opartej o tradycyjną rodzinę. Mówię o tym, bo ktoś tam, jak wychodziłem z poprzedniego spotkania, krzyczał do mnie: „Jak ty śmiesz mówić, jak powinna wyglądać rodzina?”. Otóż śmiem. A jak powinna? To wiadomo. Stały związek kobiety i mężczyzny, no i dzieci. No i tyle, prosta sprawa – powiedział.

Zobacz także

Jak podkreślił, z „różnych względów” niektórym osobom przychodzi wychowywać dzieci samotnie. „My to w pełni szanujemy, my naprawdę pochylamy się z troską nad tymi wszystkimi, którzy znaleźli się w takiej sytuacji” – powiedział. Jak dodał, „w ogromnej większości są to panie”. „Ta próba wykorzystywania mojej wypowiedzi w ten sposób, że ja jestem przeciwko samotnym matkom, to jest po prostu coś haniebnego, odrażającego” – powiedział.

Co po wyborach parlamentarnych?

Zdaniem prezesa PiS 13 października w wyborach parlamentarnych społeczeństwo będzie miało do wyboru z jednej strony „postęp i społeczny, i ekonomiczny, i normalność w naszym życiu”, a z drugiej powrót do tego, co było. „Byśmy wracali do postkomunizmu, do postkolonializmu i jednocześnie, żebyśmy przyjmowali te wszystkie wynalazki, o których tutaj też wspominałem” – powiedział.

Zobacz także

Jak podkreślił, wybór należy do ludzi. „Ale ja wierzę, że jeżeli się zmobilizujemy, jeżeli do ostatniego dnia, do 11 października, późnego wieczora, do północy będziemy ciężko pracowali, to zwyciężymy” – powiedział prezes PiS. 

RadioZET.pl/PAP