Zamknij

Kaczyński w Gdańsku: Odrzucamy koncepcję Polski jako kraju taniej siły roboczej

12.09.2019 17:39
Jarosław Kaczyński
fot. PAP

O odrzuceniu koncepcji „kraju taniej siły roboczej”, solidarności społecznej i „szusowaniu” do poziomu życia na zachodzie Europy mówił dziś Jarosław Kaczyński. Lider PiS gościł na konwencji regionalnej swojej partii w Gdańsku. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jarosław Kaczyński nie zwalnia tempa. Kampania wyborcza trwa w najlepsze, a prezes PiS kolejny raz odnosi się do spraw gospodarczych. Po ubiegłotygodniowych zapowiedziach z konwencji w Lublinie, kontynuował maraton wyborczy w Gdańsku.

Odrzucamy postkolonialną koncepcję Polski jako kraju taniej siły roboczej. Koncepcję, która już nam bardzo zaszkodziła i nie powinna już szkodzić dalej

Jarosław Kaczyński, prezes PiS

Po raz kolejny przekonywał, że szybki wzrost minimalnego wynagrodzenia (4000 zł do 2023 roku, przyp. red.), po kilkanaście procent rocznie, nie zagrozi przedsiębiorcom, a pozwoli gospodarce kraju nadrobić wieloletnie zaległości. Podkreślił też, że kluczowe jest wypełnienie luki jaką jest narastający w Polsce brak siły roboczej.

Zobacz także

My jesteśmy partią, która świetnie wie, że przedsiębiorcy są siłą, która rozbudowuje, napędza gospodarkę, ale muszą być stworzone odpowiednie warunki. Analitycy mówią, że przeszkodą jest brak siły roboczej, my chcemy uzupełniać te braki

Jarosław Kaczyński

Zdaniem prezesa PiS Polakom należy się życie na poziomie mieszkańców Europy Zachodniej. PiS za sposób na gonienie Zachodu obrał zasadę solidarności społecznej. Poza rozbudową systemu świadczeń teraz ma to być nieznany w historii Polski skok wynagrodzeń.

>>>Wybory parlamentarne 2019<<<

Zobacz także

- My jesteśmy partią solidarności społecznej, a to jest także solidarność między pracodawcą a pracobiorcą i to jest jedyna dobra podstawa rozwoju naszej gospodarki - powiedział Kaczyński.

RadioZET.pl/PAP