Zamknij

Kaczyński znów o rodzinie. Teraz wyjaśnił różnicę pomiędzy kobietą a mężczyzną

14.09.2019 13:17
Jarosław Kaczyński w Łodzi na konwencji PiS o rodzinie i normalności
fot. PAP/Roman Zawistowski

Z wielką pompą powitano na konwencji PiS w Łodzi prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego. Z jego ust nie padły nowe deklaracje. Prezes PiS po raz kolejny powtórzył natomiast, że Prawo i Sprawiedliwość stoi na straży polskiej rodziny, „normalności i czegoś, co można określić jako zgodność z naturą”, a także sprecyzował swoją wcześniejszą wypowiedź dotyczącą kobiety i mężczyzny.

Nie jest tajemnicą, że Jarosław Kaczyński jest kawalerem, dlatego więc wielu komentatorów uważa, że prezes PiS na temat rodziny nie powinien się wypowiadać. Tymczasem on kładzie na ten temat szczególny nacisk.

>>  Po co parom jednopłciowym dzieci? Według Kaczyńskiego „można powiedzieć, że do zabawy”

Podczas sobotniej konwencji PiS w Łodzi powtórzył: „Rodzina jest złożona z kobiety, mężczyzny i dzieci”. - I dobrze, żeby te dzieci były bo muszą być kolejne pokolenia – dodał prezes partii.

Nasza rodzina, czy to się komuś podoba czy nie, wyrasta z chrześcijaństwa. Jesteśmy tolerancyjni. Mówiłem już, że tolerancja - tak, ale afirmacja wszystkiego, co komuś do głowy przyjdzie – nie.

Po tych słowach na sali rozległy się głośne brawa i okrzyki: „Jarek, Jarek, Jarek”. – Ale ja to mówię nie po to, byście państwo wymieniali moje imię w zdrobnieniu, jakbym był 40 albo 50 lat młodszy niż jestem” – żartował prezes PiS. – Ja to mówię po to, żeby zapewnić, że Prawo i Sprawiedliwość stoi na straży polskiej rodziny – powiedział. Ale nie tylko rodziny, ale też „czegoś, co można określić jako zgodność z naturą”.

- Niedawno w Lublinie powiedziałem, że prawie każdy rodzi się kobietą lub mężczyzną. Po tym wystąpieniu miałem okazję rozmawiać z lekarzami i oni mi pewną rzecz wyjaśnili, o czym nie wiedziałem. Otóż każdy rodzi się mężczyzną albo kobietą - oświadczył Kaczyński z szerokim uśmiechem, a jego wypowiedź znów została nagrodzona brawami. „Różnica jest bardzo łatwa do ustalenia już na poziomie komórkowym. Już na poziomie komórki kobiety i mężczyzny łatwo ustalić, co jest czyje” – powiedział.

Zobacz także

RadioZET.pl