Zamknij

Kaczyński zapytany o zmianę konstytucji: raczej szans nie ma

07.10.2019 20:42
Jarosław Kaczyński
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Obecna konstytucja pewnie będzie obowiązywała w Polsce jeszcze długo, być może wiele lat; na większość konstytucyjną w tej chwili raczej nie ma szans - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w poniedziałek w Polsat News.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jarosław Kaczyński został zapytany w Polsat News, czy jego zdaniem "da się naprawić Polskę bez zmiany konstytucji". - Da się naprawić w ramach tej konstytucji - odpowiedział Kaczyński.

Ta konstytucja pewnie będzie obowiązywała w Polsce jeszcze długo, być może wiele, wiele lat, bo na większość konstytucyjną w tej chwili raczej szans nie ma

Jarosław Kaczyński

Jak wyjaśnił, "wystarczy zanalizować naszą ordynację wyborczą, żeby zobaczyć, jak musiałaby być wielka przewaga sił chcących zmienić konstytucję, żeby tę konstytucję można było zmienić".

- Nasi przeciwnicy nie chcą jej zmienić, wobec tego konstytucja pozostaje - powiedział Kaczyński. - W ramach tej konstytucji są co prawda pewne ograniczenia, ale jednak mimo wszystko bardzo dużo da się zrobić, pewne sprawy są tam po prostu nieregulowane, a ograniczeń nie można ominąć, ale można szukać takich rozwiązań, które są zgodne z konstytucją - zaznaczył prezes PiS.

Zobacz także

Jarosław Kaczyński o Morawieckim 

- Bardzo liczę na premiera Mateusza Morawieckiego, który jest człowiekiem świetnie nadającym się do tego, żeby prowadzić politykę w Unii Europejskiej, w tym świecie czuje się jak ryba w wodzie - powiedział Jarosław Kaczyński w poniedziałek w Polsat News.

Prezes PiS dodał, że liczy na "kontynuację tej polityki, która jest w tej chwili prowadzona, ale kontynuację lepszą i jednocześnie także skuteczną polityką zagraniczną, w tym politykę w Unii Europejskiej".

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.

RadioZET.pl/PAP