Zamknij

Kaczyński: przywróciliśmy jako taki pluralizm w mediach. Bóg nam pomógł

19.09.2019 21:06
Jarosław Kaczyński we Włocławku i Bydgoszczy: PiS przywróciło pluralizm w mediach
fot. PAP/Paweł Skraba

Jarosław Kaczyński podczas czwartkowych konwencji Prawa i Sprawiedliwości we Włocławku i w Bydgoszczy podkreślał rolę PiS w „przywróceniu pluralizmu w mediach”. Jak mówił, ten proces pluralizacji trzeba dokończyć, „żeby Polska mogła się rozwijać”.

Jarosław Kaczyński, razem z innymi przedstawicielami PiS, odwiedził w czwartek Włocławek i Bydgoszcz. Podczas konwencji regionalnych partii nawiązał m.in. do pluralizmu w mediach.

- Przede wszystkim wypada mi podziękować państwu za tak miłe powitanie – zaczął prezes PiS we Włocławku. – Nie wszędzie się to zdarza – dodał po chwili i przeszedł do tematu wyborów parlamentarnych i podsumowania czterech lat rządów Prawa i Sprawiedliwości. Ale nie tylko o 500 plus, reformie oświaty czy reformie sądownictwa (która – jak zapowiedział Kaczyński – będzie kontynuowana) była mowa.

Myśmy przywróciliśmy coś, co jest warunkiem demokracji, może jeszcze nie pełen, ale jednak jako taki pluralizm w mediach

mówił Jarosław Kaczyński

Jak tłumaczył, "myśmy do roku 2015 w gruncie rzeczy pluralizmu w mediach nie mieli. Mieliśmy do czynienia z sytuacją, w której - można powiedzieć - że jeśli chodzi o te najsilniejsze media, to one wszystkie mówiły tym samym głosem. A to z demokracją nie ma po prostu nic wspólnego".

Zobacz także

Według prezesa PiS "ogromna część polskiego społeczeństwa" nie miała swojej "reprezentacji medialnej".

I to była sytuacja chora, głęboko chora. Bóg nam pomógł, że w tej sytuacji zdołaliśmy wygrać wybory i przejąć władzę

zaznaczył Jarosław Kaczyński

Jak dodał, choć dziś w mediach nie jest "tak, jak być powinno", to jednak jest "nieporównanie lepiej". - To też ta istotna zmiana, którą wprowadziliśmy - powiedział Kaczyński. - Żeby Polska mogła się rozwijać i być państwem demokratycznym, musimy dokończyć proces pluralizacji mediów" - powiedział prezes PiS.

Zobacz także

Wolność mediów w Polsce kwitnie?

Przypomnijmy, że w poniedziałek o mediach w Radiu ZET mówił gość Beaty Lubeckiej, Adam Bielan. - Myślę, że wolność mediów w Polsce kwitnie – stwierdził. Odniósł się tym do pojawiających się krytycznych komentarzy co do proponowania przez PiS utworzenia samorządu dziennikarskiego. 

Zobacz także

Zobacz także

RadioZET.pl