Kaczyński prosi w TVP o głosy wyborców. I straszy opozycją: Zabiorą 500 plus

11.10.2019 20:31
Jarosław Kaczyński
fot. screen TVP

To wybór między Polską plus, z 500 plus, obniżoną emeryturą itp. i Polską minus, ludźmi, którzy nie umieją rządzić – powiedział w „Wiadomościach” prezes PiS Jarosław Kaczyński. Stwierdził, że PiS interesuje tylko bezwzględna większość, a plany przeciwników polegają na cofnięciu Polski do rangi państwa niepełnoprawnego.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Jarosław Kaczyński zaapelował w TVP o mobilizację wyborczą i głosowanie na PiS. W rozmowie z Danutą Holecką podkreślał zasługi czteroletnich rządów PiS i punktował stare grzechy opozycji, strasząc, czym grozi oddanie władzy przez PiS.

Rządy PiS to obrona polskiej godności, polskiej rodziny, złożonej z kobiety i mężczyzny. Odrzucany ofensywę kulturową w Polsce. Z kolei Polska minus to zabranie tego wszystkiego

J. Kaczyński

Pytany o obietnice opozycji, głównie Koalicji Obywatelskiej ws. Utrzymania 500 plus, ponownie stwierdził, że to wyzwanie, któremu nie sprosta.

Zobacz także

Zabiorą (500 plus, red.). Dlatego, że ich poglądy to prymitywny liberalizm. Po drugie, nie umieją rządzić, co pokazali przez osiem lat. Nie mieli energii do walki z patologiami. Sytuacja może powrócić do tej z 2015 roku, jeśli wrócą do władzy

Jarosław Kaczyński, prezes PiS

Groził też przywróceniem podwyższonego wieku emerytalnego. Jeśli chodzi o plany PiS Kaczyński wspomniał za to o powrocie do "naprawy sądów". Zapowiedział też, że "wbrew temu, co mówi Grzegorz Schetyna (o pogorszeniu koniunktury), Polska pod rządami PiS jest na to przygotowana".

RadioZET.pl/TVP