Zamknij

Brudziński komentuje taśmy Neumanna. "Hipokryzja" i nawiązanie do mafii

05.10.2019 20:56
Joachim Brudziński
fot. Grzegorz Banaszak/REPORTER

Retoryka rodem z mafii sycylijskiej – tak ocenia język nagranego posła PO Sławomira Neumanna europoseł PiS Joachim Brudziński. W rozmowie z portalem wpolityce.pl zarzucił politykowi PO hipokryzję względem wyborców.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Po tym jak TVP ujawniło tzw. taśmy Neumanna, polityk PO stanął w ogniu zmasowanej krytyki. Choć przeprosił za wulgarny język, zaznaczył, że nie chciał obrazić mieszkańców pomorskiego Tczewa. „Rzygam tym Tczewem, tam są p***by” – tymi określeniami – jak mówił – określał sytuację w lokalnej PO.

Zobacz także

Wulgarny język Neumanna nie schodzi z przekazu mediów publicznych. Politycy PiS nie mają wątpliwości – lider pomorskiej PO pokazał, jakie ma przekonanie o Polakach.

Słowa "jak jesteś z nami to Cię będziemy bronić jak niepodległości", przypominają relacje z południa Włocha, swoistego rodzaju Cosa Nostrę. Neumann mówi bardzo wyraźnie "mnie nie interesuje, czy ktoś jest uczciwy czy nieuczciwy"

Joachim Brudziński, dla wpolityce.pl

Zwrócił przy tym uwagę na komentarz w stronę Pawła Adamowicza (nagranie pochodzi z 2017 roku, przyp.). Neumann zwracał uwagę, że urzędy państwa kierowanego przez PiS „wezmą się” za prezydentów nie-pisowskich. Najwięcej "za uszami” miał mieć włodarz Gdańska.

To, co Neumann mówi o śp. Adamowiczu, potwierdza po raz kolejny hipokryzję Platformy. Przecież ci ludzie mieli świadomość, że są bardzo poważne zarzuty wobec prezydenta Gdańska. Po jego dramatycznej i strasznej śmierci bez mała uczynili z niego ikonę uczciwości, demokracji 

J. Brudziński

 RadioZET.pl/wpolityce.pl