Zamknij

Kto kandydatem PiS na premiera? Kaczyński rozwiewa wątpliwości

11.10.2019 09:50
Kaczyński: Mateusz Morawiecki kandydatem PiS na premiera
fot. Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Najlepszym i najbardziej naturalnym kandydatem na stanowisko nowego szefa rządu jest obecny premier Mateusz Morawiecki – ocenił w opublikowanym w piątek wywiadzie dla "Super Expressu" prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Temat kandydata PiS na premiera pojawi się dopiero po wyborach parlamentarnych 13 października – mówił jeszcze na początku września szef KPRM Michał Dworczyk. „Nikt nie może być pewien, co będzie po wyborach, do tego czasu mówienie o nazwiskach jest przedwczesne” - dodał. Głos w tej sprawie zabrał jednak przed wyborami sam prezes PiS Jarosław Kaczyński.

W wywiadzie dla „Super Expressu” stwierdził, że Mateusz Morawiecki jest doskonałym szefem rządu i dlatego jest najlepszym kandydatem na to stanowisko.

Zobacz także

- Świetnie się sprawdza na tym stanowisku. Jako prezes Rady Ministrów firmuje politykę dobrej zmiany oraz prezentuje w trakcie kampanii nasze obietnice wyborcze. Dlatego jest najlepszym i najbardziej naturalnym kandydatem na stanowisko nowego szefa rządu - powiedział Kaczyński.

W międzyczasie Mateusz Morawiecki bardzo aktywnie uczestniczy w ostatnich godzinach kampanii wyborczej. W piątek jest na Śląsku – przypomnijmy, że w tych wyborach jest „jedynką” Katowicach. Rano był już gościem TVP Katowice i częstował drożdżówkami górników z kopalni Murcki-Staszic. Z kolei na godzinę 20 zaplanował spotkanie na żywo typu Q&A na Facebooku.

Zobacz także

RadioZET.pl/SE