Zamknij

Kaczyński nie chce debaty z Kidawą-Błońską. "Ona nie jest żadnym liderem"

10.09.2019 21:14
Kaczyński nie chce debaty z Kidawą
fot. Jacek Domiński/ Reporter

Nie widzę sensu debaty Jarosława Kaczyńskiego z Małgorzatą Kidawą-Błońską - powiedział we wtorek wicepremier Jacek Sasin. Jego zdaniem Kidawa-Błońska nie jest realnym liderem Koalicji Obywatelskiej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wicepremier Jacek Sasin został zapytany we wtorek w Polsat News, dlaczego prezes PiS Jarosław Kaczyński nie chce się zgodzić na debatę z kandydatką KO na premiera Małgorzatą Kidawą-Błońską. "Trudno debatować z panią Kidawą-Błońską, kiedy nie jest żadnym realnym kandydatem na premiera, żadnym realnym liderem, a przede wszystkim Platforma Obywatelska i partia Grzegorza Schetyny nie mają żadnego realnego programu" - odpowiedział.

Zobacz także

Nie widzę sensu takiej debaty. Szkoda na nią czasu.

Jacek Sasin, wicepremier

Określił też program wyborczy KO "programem, który jest na chwilę".

"Parę tygodni temu mieliśmy program Platformy, był sześciopak Schetyny. Szybko bardzo Platforma o nim zapomniała. O tym programie zapomni przed wyborami, najpóźniej po wyborach. Gdyby wygrała wybory, to na pewno nie będzie tego programu realizować" - mówił Sasin.

>>>WYBORY SAMORZĄDOWE 2019<<<

Zobacz także

Wicepremier podkreślił, że zamiast na debatę z Kidawą-Błońską PiS woli wykorzystać czas na "rozmowy z Polakami". "Z tej debaty z Polkami, naszymi wyborcami dużo więcej wynika" - zaznaczył. Jego zdaniem ewentualna debata z kandydatką KO na premiera byłaby pełna "inwektyw, fake newsów, nieprawdziwych informacji i pozbawiona merytorycznej rozmowy".

RadioZET.pl/PAP